اخبار

امیرعبداللهیان: آمریکا برای توافق با ایران شتاب دارد

حسین امیرعبداللهیان که روز شنبه در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: سه روز پیش پیامی از طرف آمریکا دریافت کردیم. آمریکایی‌ها در تبادل پیام‌هایشان حتی تعجیل دارند بر این که هرچه زودتر به نقطه توافق برسیم.

وی ادامه داد: ما به‌صراحت اعلام کردیم که بایستی موارد اتهامی که آژانس (بین‌المللی انرژی اتمی) متوجه جمهوری اسلامی ایران در حوزه هسته‌ای مطرح کرده است، حل‌وفصل بشود. ما حاضر به این نیستیم که توافقی را انجام بدهیم و بعد مثل استخوانی که لای زخم مانده است دائماً آژانس بخواهد از مسیر سیاسی فشارهایی را متوجه جمهوری اسلامی ایران بنماید.

امیرعبداللهیان افزود: لذا آمریکایی‌ها ضمن این‌که تبادل پیام‌هایشان با ما ادامه دارد اما تلاش می‌کنند که بر مسائلی که در روزهای گذشته در داخل ایران جریان داشت، بدمند.
وی تصریح کرد: فکر می‌کنم آنها به‌دنبال این هستند که اعمال فشار سیاسی و روانی بکنند و بخواهند در مذاکرات امتیاز بگیرند.

وی ادامه داد: ما هیچ مذاکره‌ای با هیچ امتیازی به طرف آمریکایی نخواهیم داد. در چارچوب منطق و چارچوب توافقی که خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران رعایت بشود حرکت می‌کنیم، اما در عین حال هیچ‌گاه میز مذاکره را ترک نخواهیم کرد.

وزیر امور خارجه ایران گفت: ارزیابی ما از پیام‌های طرف آمریکایی حتی در روزهای اخیر این  است که آمریکایی‌ها نه‌تنها (توافق) اولویتشان است بلکه شتاب هم دارند.

وی افزود: اما آنها برای مصرف داخلی خودشان و تحریک برخی عوامل در داخل ایران در مواضع اعلامی خود به‌گونه‌ای دیگر سخن می‌گویند و این هم از تعارضات رفتاری طرف آمریکایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 7 = شصت سه