اخبار

امیرعبداللهیان: ایران مخالف هرگونه دخالت خارجی در مسائل لبنان است

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان امروز جمعه 10 شهریور با عبدالله بوحبیب، وزیر امور خارجه لبنان دیدار و گفتگو کرد.

پس از این دیدار وزیر امور خارجه لبنان در نشست خبری مشترک با همتای ایرانی خود درباره روابط ایران و لبنان گفت: امروز خوشحالم در خدمت برادرم اقای امیرعبداللهیان هستم. امروز ما در خصوص مسائل دوجانبه منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کردیم.

امیرعبداللهیان نیز گفت: ما امروز گفتگوهای مهمی را با وزیر امور خارجه کشور دوست و برادر لبنان داشتیم. با اقای بوحبیب اتفاق نظر داریم که پرونده های دوجانبه را باید بیش از پیش فعال کنیم. ما بار دیگر آمادگی تهران را برای همکاری‌های نیرومندتر اقتصادی ابراز کردیم. ما بار دیگر آمادگی شرکت های ایرانی را برای حل مشترک برق در لبنان اعلام کردیم. بخش تجاری فعالی به صورت تاریخی در لبنان وجود دارد. لبنان از جایگاه مهمی در منطقه ما برخوردار است لذا هر کشوری که در مسیر همکاری با لبنان گام بردارد سود خواهد برد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: بدون تردید ایران مخالف هرگونه دخالت خارجی در مسائل کشورها از جمله لبنان است. مسئله انتخاب رئیس‌جمهور یک موضوع داخلی لبنان است. معتقدیم که رهبران سیاسی لبنان از شایستگی لازم برای گفتگو بر سر تعیین رییس جمهور برخوردار هستند.

وی افزود: طبعا کنشگران خارجی می توانند به تقویت مسیر مذاکرات در درون لبنانی‌ها کمک کنند. ما امروز در بیروت هستیم تا اعلام کنیم که به حمایت قوی خود از دولت، ارتش و مردم لبنان ادامه خواهیم داد. ایران جز خیر برای لبنان نمی‌خواهد. توصیه ما به مقامات لبنان و احزاب این است که در انتخاب رئیس جمهور و توافق برای تشکیل دولت تسریع نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه + 2 =