اخبار

ایران نایب رئیس کمیته دائمی صلح و امنیت بین‌الملل شد

جمهوری اسلامی ایران توانست در جریان انتخاباتی که در نخستین روز هفتمین نشست اتحادیه بین‌المجالس جهانی(IPU) برگزار شد، سمت نایب رئیسی کمیته دائمی صلح و امنیت بین‌الملل این اتحادیه را از آن خود کند.

هیأتی از نمایندگان مجلس حمهوری اسلامی ایران برای شرکت در یکصد و چهل و هفتمین نشست اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در کشور آنگولا حضور یافتند.

در اولین روز این نشست، در گروه جغرافیایی کشورهای حوزه آسیا و اقیانوسیه هیأت نمایندگان ایران به ریاست مجتبی رضاخواه رئیس شورای بین المجالس ایران در IPU حاضر و مواضع خود را مطرح کرد. دستور کار این نشست بررسی کاندیداهای گروه آسیا و اقیانوسیه برای عضویت در کمیته اجرایی و معرفی کاندیدا برای پست های ریاست و نائب رئیسی کمیته های مختلف این اتحادیه بود.

* کشتار نوزادان و تخریب منازل مسکونی غزه خلاف قوانین بین‌المللی است

رضاخواه رئیس شورای بین‌المجالس ایران در این جلسه با اشاره به ظلم و جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین، نسبت به کشتار کودکان و زنان هشدار داد و از کشورهای حاضر خواست تا نسبت به اتفاقات جاری در نوار غزه بی تفاوت نباشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن حملات صورت گرفته توسط رژیم صهیونیستی به بیمارستان ها، مدارس، مساجد و اماکن عمومی، گفت: کشتار نوزادان و تخریب منازل مسکونی غزه غیرقابل تصور و خلاف قوانین بین‌المللی است.

بنابراین گزارش، در ادامه این نشست انتخابات برای پست نایب رئیسی کمیته دائمی صلح و امنیت بین‌الملل برگزار شد که نماینده ایران موفق شد این سمت را از آن خود کند.

علاوه بر این در این نشست، بررسی قطعنامه اضطراری جهت تحولات اخیر فلسطین بررسی شد و مورد توافق قرار گرفت که کشورهای مختلف با توجه به اهمیت موضوع، بررسی آن را لازم دانستند.

در پایان کاندیداهای پست ریاست جدید IPU برای احراز این پست به معرفی خود پرداختند؛ که در این نشست رئیس جدید برای مدت 3 سال از میان کشورهای قاره آفریقا انتخاب خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − یک =