اخبار

بازگشایی گذرگاه‌های مرزی غزه با فلسطین اشغالی

بازگشایی گذرگاه‌های مرزی غزه با فلسطین اشغالی

اداره گذرگاه‌های غزه شنبه شب اعلام کرد، گذرگاه‌های مرزی این باریکه با فلسطین اشغالی از یکشنبه بازگشایی خواهد شد.

به گزارش از خبرگزاری شهاب فلسطین، اداره گذرگاه‌های غزه اعلام کرد، از یکشنبه گذرگاه‌های «کرم ابو سالم» و «بیت حانون» پس از پنج روز مجددا بازگشایی خواهد شد.

از سوی دیگر رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند، با توجه به ارزیابی ارتش این رژیم تصمیم بر این شده است که به تدریج محدودیت‌های اعمالی بر شهرک‌های صهیونیستی به خاطر حملات موشکی از غزه برداشته شود و در گام نخست محدودیت‌ها از ساعت ۶ صبح امروز یکشنبه در شهرک‌های نقب غربی برداشته می‌شود و در گام بعدی از ساعت ۱۲ محدودیت‌ها از شهرک‌های هم مرز با نوار غزه برداشته می‌شود.

کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد، مدارس اشدود پس از پایان تنش با غزه از امروز یکشنبه بازگشایی خواهد شد.

دانشگاه‌ها و مراکز علمی غزه نیز اعلام کردند از روز دوشنبه ساعت کاری دانشگاهی و اداری به روال سابق از سر گرفته می‌شود.

منابع خبری شنبه شب از آغاز اجرای توافق آتش‌بس در ساعت ۲۲ به وقت محلی بین نیروهای مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی با میانجیگری مصر خبر دادند.

در همین رابطه الجزیره گزارش داد، تنها دقایقی پس از زمان آغاز اجرای توافق آتش بس، آژیر خطر حملات موشکی در شهرک‌های صهیونیستی غلاف غزه به صدا درآمد.

محمد الهندی از رهبران جنبش جهاد اسلامی به الجزیره گفت: توافق آتش بس شامل توقف هدف قرار دادن غیرنظامیان، افراد و منازل است.

وی افزود: ما نقاط قوت و توانایی‌هایی داریم که به ما امکان می‌دهد با حملات مقابله کنیم و ضمانت واقعی اتحاد ما در برابر (رژیم) اسرائیل است.

ارتش رژیم صهیونیستی روز شنبه اعلام کرد، گروه‌های فلسطینی تاکنون یک هزار و ۲۳۴ موشک از غزه به سوی اهداف اسرائیلی شلیک کرده‌اند و ارتش این رژیم نیز از ابتدای تحولات اخیر تاکنون به ۳۷۱ هدف در غزه حمله کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی اضافه کرد: از مجموع یک هزار و ۲۳۴ موشک شلیک شده توسط گروه‌های فلسطینی، ۹۷۶ موشک از مرز غزه عبور کرده و وارد سرزمین‌های اشغالی شده است.

پیشتر رسانه‌های عبری‌زبان اعتراف کرده بودند که جنبش جهاد اسلامی با پرتاب یک هزار و ۲۰۰ موشک، دو میلیون اسرائیلی را به پناهگاه‌ها فرستاد و زندگی آنها را مختل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 3 =