بیانیه

بيانيه مجمع جهاني صلح اسلامي به مناسبت روز جهاني صلح (سال 2008)

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

مجمع جهاني صلح اسلامي به مناسبت روز جهاني صلح با صدور بيانيه‌اي از برخي دولت‌ها و سازمان‌ها يي كه درتلاشند تا به ناحق اسلام و ارزش‌هاي اسلامي يا ديگر اديان الهي را با گستره تهديد صلح و امنيت بين‌المللي پيوند بزنند، انتقاد كرد.

اين مجمع در بيانيه خود از اينكه برخي دولت‌ها و سازمان ها در تلاشند تا با اين اتهامات ضرورت دفاع از حقوق ملت‌هاي مسلمان و تحت ستم را تضعيف نمايند، شديدا ابراز تاسف كرد و نهادهاي بين‌المللي را به حداكثر اهتمام در بي‌غرضي، بي‌طرفي و تاثيرنپذيري از اعمال فشار برخي كشورهاي سلطه جو فرا خواند.

دراين بيانيه آمده است: هيچ وجدان بيداري نمي‌تواند بپذيرد كه دارندگان بزرگترين و مخوف‌ترين زندان‌هاي پنهان تاريخ در جهان بتوانند خود را قاضي و ارزيابي‌كننده صحت و سقم رفتار ساير ملل بدانند.

مجمع جهاني صلح اسلامي همچنين دربيانيه خود تصريح كرده است كه مخالفان صلح كه خود مسببان اين تهديدها و موارد نقض صلح هستند در بسياري از مواقع و مقاطع تاريخي، برخي سازمان‌هاي بين‌المللي را به مسيري رهنمون كرده اند كه با كمال تاسف، آسيب ديدگان و قربانيان ترور به جاي عاملان كشتار مردم بيگناه مورد مواخذه قرار گيرند.

براساس اين بيانيه، عدم شناخت دقيق علل و عوامل تهديد صلح، موجب شده تا انسان‌ها در گذشته و حال نتوانند فضاي مسالمت آميز را در جامعه جهاني تجربه كنند و هر روز با شكل‌هاي مختلف تضييع حقوق خود مواجه شوند.

اين بيانيه بشريت را برغم سال‌ها تلاش متمادي، قادر به ايجاد فضاي امن براي زندگي خود ندانسته و يادآور شده كه هزاران عهدنامه و پيمان مورد توافق بين دولت‌ها و سازمان‌هاي بين‌المللي نتوانسته حتي صلحي حداقلي براي بشريت به ارمغان آورد.

 

مجمع جهانی صلح اسلامی

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = شش