بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی بمناسبت گرامیداشت و دعوت به حضور در روز جهانی قدس

جوهره اصلی حقوق بشر، پاسداری از عدالت و کرامت انسانی است. از همین رو، وظیفۀ همه انسان¬های آزادی-خواه، سازمان¬ها و نهادهای بین المللی همواره حفظ حقوق بشر و کرامت انسانی بوده است. این مهم در اعلامیه حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز مورد تأکید قرار گرفته است.
با این وجود، امروزه سرزمین فلسطین به نماد نقض حقوق بشر در جهان تبدیل شده است. بیش از 55 سال است که ملت فلسطین قربانی تجاوزگری و زورگویی قدرت های بزرگ به ویژه صهیونیسم جهانی قرار گرفته و حتی طبق قوانین بین المللی از حق دفاع مشروع خود نیز در برابر متجاوزان محروم گردیده است. از آنجاییکه فطرت های پاک بشری و آزادی خواه هیچ گونه ظلم و ستمی را در اقصی نقاط جهان بر نمی تابند؛ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) برای مقابله با اقدامات شیطانی رژیم صهیونیستی و حامیان آن در آواره کردن مردم ستمدیده فلسطین و کشتار آنان و نیز آگاه کردن وجدان های بیدار جهانیان، جمعه آخر ماه رمضان هر سال را «روز جهانی قدس» نامگذاری کردند.
این مجمع، روز قدس را نماد آزادي خواهي، ظلم ستيزي، وحدت و همدلي امت اسلامي و آزادی خواهان جهان می داند که با خروش يكپارچه عليه ظلم و بيداد، پرچم صلح عادلانه را در جهان برافراشته اند. امروزه، روز جهانی قدس به عنوان نمادی بین المللی در راستای حمایت از حقوق انکار ناپذیر مردم مظلوم فلسطین، چنان جنبه جهانی به خود گرفته است که نمی‌توان آن را نادیده انگاشت.
مجمع جهانی صلح اسلامی بر این باور است که در شرایط کنونی، جهان اسلام در حلقه محاصره دسیسه‌های خطرناک صهیونیسم بین‌المللی و حامیان غربی آن قرار دارد و از یکسو شاهد تداوم و گسترش تجاوزات و اقدامات ددمنشانه رژیم اشغالگر صیهونیستی و به خصوص استمرار شهرک سازی و یهودی سازی سرزمین مقدس فلسطین و قدس شریف در سایه سکوت و حتی حمایت کشورهای حامی آن رژیم و در رأس آن دولت آمریکا قرار داریم؛ و از سوی دیگر، جهان اسلام شاهد جنگ و کشتار نیابتی گروه‌های تروریستی- تکفیری (داعش) و وهابی در شماری از ممالک اسلامی از جمله عراق، سوریه و قتل‌عام مردم بی‌دفاع و مظلوم یمن و رفتارهای ناعادلانه با مردم بحرین شده است.
مجمع جهانی صلح اسلامی، اعلام روز جهانی قدس را نه یک حرکت انفعالی و نمادین، بلکه طرح و برنامه‌ای هوشمندانه و دوراندیشانه و راهبردی در مسیر اتحاد، بیداری و بسیج عموم آزادگان به ویژه امت اسلامی برای مقاومت و مقابله در برابر صهیونیسم جهانی می داند. به همین سبب این مجمع ضمن تشکر از حضور امت بزرگ اسلام و آزادگان جهان در روز جهانی قدس، از آحاد مسلمانان می‌خواهد که با افزایش هوشیاری و بصیرت خود نسبت به توطئه‌های صهیونیستی و آمریکایی برای ایجاد تفرقه در صفوف مستحکم جبهه مقاومت در سوریه، عراق،‌ لبنان و یمن و …، روز جهانی قدس سال جاری را همچون همیشه نماد آزادی خواهی و احقاق حق مردم مسلمان فلسطین در برابر زورگویی ها و تجاوزات رژیم صهیونیستی قراردهند و از همه گروه های مردم نهاد و اقشار مختلف مردم دعوت می نماید در راهپیمایی روز جهانی قدس با اهتمام تمام شرکت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ چهار = 9