بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت حماسه ماندگار «سالروز آزادی خرمشهر»

فتح خرمشهر، فتح خاک نیست، فتح ارزش های اسلامی است (حضرت امام خمینی ره)
مجمع جهانی صلح اسلامی، سوم خرداد «سالروز آزادی خرمشهر» روز فتح قله های رفیع عزت و شرافت و تجلی ایمان و رشادت فرزندان برومند ایران اسلامی را به رهبر معظم انقلاب، ملت بزرگ ایران و فرزندان رشید این مرز و بوم تبریک می گوید.
مجمع جهانی صلح اسلامی به عنوان یک سازمان بین المللی غیردولتی، ضمن محکوم کردن هرگونه ظلم، تهدید و بی عدالتی، دفاع مشروع از موجودیت یک سرزمین را حق قانونی ملت ها می داند. از این رو سازمان های بین المللی نیز باید برای برقراری جهانی ایمن و توأم با صلح عادلانه تلاش کنند.
این مجمع، فتح خرمشهر تلاشی برای دفاع توأم با فتح ارزش های اسلامی و انسانی و نقطه عطفی سرنوشت-ساز در دفاع مردم ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله می داند که توانست موازنه قوا و ابتکار عمل را از رژیم بعث و حامیان غربی و شرقی آن به نفع انقلاب اسلامی تغییر دهد. ادامه دلاوری و از خودگذشتگی جوانان انقلابی که با الهام از آموزه های اسلام ناب و رهبری داهیانه بنیانگذار انقلاب اسلامی تا پایان جنگ تحمیلی تداوم داشت؛ اولاً آرزوی شوم استعمارگران و زورگویان جهان در مقابله با جمهوری اسلامی را ناکام گذاشت؛ ثانیاً با پایان پیروزمندانه جنگ تحمیلی ضمن سربلندی ملت ایران، توانست حقانیت انقلاب اسلامی را به جهانیان اثبات و انقلاب اسلامی را به عنوان الگوی مبارزه در برابر زورگویان و استعمارگران معرفی نماید.
مجمع جهانی صلح اسلامی، ضمن تأکید بر حفظ صلح و کرامت انسانی در همه نقاط جهان، اعلام می دارد: در تاریخ ملت ها همواره نمونه های بی شماری از مبارزه حق علیه تجاوز و بی عدالتی وجود داشته است که به جهت اهمیت آن در فرهنگ دفاعی، بهره گیری از تاریخ حماسی مردم ایران در مقابل استعمارگران و الهام گرفتن از حماسه باشکوه سوم خرداد نکات عبرت آموزی را فراروی آزادی خواهان جهان قرار می دهد که باید مورد توجه قرار گیرد.
در پایان این بیانیه، ضمن پاسداشت روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی، بر لزوم هوشیاری امت مسلمان با حفظ فرهنگ دفاعی در ابعاد مختلف آن در برابر توطئه های استکبارگران تأکید کرده و یاد و خاطره همه دلاور مردان و شیرزنان حماسه آزادی خرمشهر را گرامی می داریم.
مجمع جهانی صلح اسلامی
سوم خردادماه 1396

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× دو = 8