بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

مجمع جهانی صلح اسلامی در راستای گسترش و ترویج صلح عادلانه در جهان و وظیفه انسانی دفاع از حقوق مظلومان خواهان حمایت همه کشورها، دولتمردان، کارشناسان و نخبگان مسلمان و آزاده جهان از آرمان های ملتی است که جهان نسبت به آن کوتاهی کرده است. این مجمع ظلم و جنایت گسترده علیه ملت فلسطین را ظلمی بی مانند در تاریخ می داند و از آن مهمتر کوتاهی و سکوت جامعه جهانی و به خصوص کشورهای اسلامی را در این زمینه دور از ساحت انسانیت و مغایر با کرامت انسانی و قوانین بین المللی می داند. بر این اساس مجمع، انتفاضه ملت فلسطین را یگانه راه آزادی و پایان جنایت های رژیم صهیونیستی در این سرزمین و همچنین حق قانونی و طبیعی مردم فلسطین می‏داند که نه تنها مطابق با اصول حقوق بین الملل و بویژه اصل حق تعیین سرنوشت و دفاع مشروع است، بلکه در مقابل رژیم صهیونیستی که جزء منطق زور راه دیگری در پیش نگرفته است، تنها گزینه باقی مانده به حساب می آید. به واقع مقاومت و انتفاضه، یگانه راه ممکن در برابر رژیمی است که حتی حامیان تاریخی آن حاضر به حمایت علنی از اقدامات جنایت کارانه آن در برخورد با فلسطینی ها نیستند. در این زمینه می توان به مخالفت گسترده جامعه جهانی نسبت به تداوم شهرک سازی در مناطق اشغالی اشاره کرد که حتی از سوی حامیان این رژیم نامشروع نیز قابل دفاع نیست. مجمع جهانی صلح اسلامی با محکوم کردن جنایت های غیر انسانی رژیم صهیونیستی و در راستای وظیفه ذاتی خود مبنی بر اعتلای صلح عادلانه در جهان و منطقه تأکید دارد که:

1- مسئله فلسطین باید همچنان اولویت اول همه کشورها و نخبگان جهان اسلام باشد.
2- مجمع جهانی صلح اسلامی تاکید دارد که حمایت از فلسطین باید عاملی برای وحدت امت اسلامی و کشورهای مسلمان باشد.
3- مجمع هرگونه نزدیکی به رژیم صهیونیستی را پایمال کردن حقوق ملت فلسطین و خیانت به اسلام، مسلمانان و فلسطینیان  و در نهایت صلح عادلانه می داند.
4- ضمن پاسداشت انتفاضه فلسطین و کنفرانس تهران، مجمع بر فعالیت نخبگان و سازمان های مردم نهاد در این زمینه تأکید دارد.
5- رژیم صهیونیستی نه تنها خطری بزرگ برای مردم فلسطین، بلکه برای کشورهای اسلامی و جامعه جهانی است. تجربه هفت دهه حیات این رژیم بارها این امر را تایید کرده است، لذا مقابله با آن وظیفه همه انسان های آزاده جهان است.
6- این مجمع گسترش اقدامات جنایت کارانه رژیم صهیونیستی و به خصوص تداوم شهرک سازی را تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی می داند و از دبیرکل و شورای امنیت سازمان ملل می خواهد مطابق وظایف قانونی خود به این جنایت ها پایان بخشند.
7- مجمع جهانی صلح اسلامی روند رو به گسترش حمایت جامعه جهانی از مظلومیت مردم فلسطین را مثبت اما ناکافی می داند و از همه آزادگان جهان تقاضا دارد با گسترش آگاهی مردمی در پایان دادن به این ظلم و جنایت فعال باشند.
در پایان مجمع معتقد است که ظلم و جنایت نمی تواند تداوم داشته باشد و همانگونه که جامعه جهانی در حال آگاهی از جنایات رژیم صهیونیستی است، به همان میزان ظرفیت مقاومت و انتفاضه در حال افزایش است؛ و این وعده خداوند است: « وَ نُريدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَي الَّذينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثينَ »
مجمع جهانی صلح اسلامی
سه شنبه سوم اسفند 1395

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × یک =