بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت نیمه شعبان (روز جهانی مستضعفین)

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بر اساس تعالیم انبیا و نویدهای کتب آسمانی، چشم انداز آینده جهان و سرنوشت بشر روشن است و تمام ادیان الهی از مصلحی که در پایان جهان ظهور خواهد کرد و شالوده حکومت واحد جهانی را، بر اساس عدالت و آزادی بنیان خواهد نهاد خبر داده اند.در نگرش اسلامی بویژه آموزه های شیعی و اندیشه مهدویت، منجی بشریت که از فرزندان پیامبر اسلام است ظهور خواهد کرد و صلح عادلانه را برپا می سازد. این نگرش الهی، پویا و صلح جو است و انتظار ظهور منجی، عامل حرکت، قیام و مبارزه برای ایجاد یک نظام صالح و مخالف جنگ .در این نظام، منتظران مصلح، خود باید صالح باشند و در جهت استقرار یک نظم جهانی مبتنی بر عدل و صلح و کرامت انسان حرکت نمایند. در واقع رسالت اسلام، جهانی و گفتمان مهدویت نیز استقرار صلح وعدالت در سطح جهان است.دراندیشه مهدویت، انتظار فرج و خوش بینی نسبت به آینده جهان،یک عامل سازنده ،‌ تعهدآور, نیروزا و انقلاب آفرین است. انتظار با فضیلت‌ترین عبادات است و انسان را برای حاکمیت ارزش‌ها یعنی صلح و دوستی و محو ضدّ ارزش‌ها تشویق می‌کند.مجمع جهانی صلح اسلامی به عنوان یک نهاد صلحجوی اسلامی و با الهام از تفکر مهدویت،فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت مهدی موعود و امید مستضعفان جهان را به محضر مقام معظم رهبری، امت اسلام و بخصوص ملت سرفراز ایران تبریک و تهنیت عرض نموده و به نکات زیر تأکید می­نماید:
1- اعتقاد به مهدویت در عرصه دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران باید از جایگاه وِیژه ای برخوردار باشد. نهادهای فرهنگی و مدنی باید نظام مبتنی بر بی عدالتی در جهان را آسیب شناسی نموده و مبانی استقرار یک نظام عادلانه بین المللی را مطالعه و تبیین نمایند.

2-  جهان اسلام باید برای مقابله با ترفند غرب،استراتژی دفاع از مهدویت را طراحی کند و شیعیان جهان نقش اصلی را در این روند ایفا نمایند. ابعاد تفکر انحرافی مسیحیان افراطی و انگیزه های سیاسی آنها باید افشا شده و در اولویت برنامه های فرهنگی،تبلیغی جهان اسلام قرارگیرد. باید در همایش های بین المللی ، تفکرمبتنی بر “ایجاد جنگ و نا امنی درجهان، به عنوان مقدمه ظهور منجی”، نقد و افشاگری شود. حضور حضرت عیسی بن مریم(ع) در زمان ظهور حضرت مهدی(عج) و همکاری با ایشان در انقلاب جهانی مهدوی، در متن احادیث اسلامی به صراحت و به طور روشن و واضح بیان شده است و متفکرین ادیان ابراهیمی از جمله اسلام و مسیحیت، با انجام گفتگوی مستمر با یکدیگر ، باید نگاه صلحجویانه خود در مورد آینده جهان را مطرح و با خطرات اشاعه تفکر “مسیحیان و یهودیان افراطی” برای صلح جهانی مشترکا مقابله کنند .

3-  با انجام گفتگوی مستمر با رهبران ادیان الهی، دکترین مهدویت تشریح و اشتراکات ادیانی در این خصوص تبیین و ترویج گردد.

 

مجمع جهانی صلح اسلامی

تیرماه – 1391

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 − دو =