بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس

 

 

 

مجمع جهانی صلح اسلامی با صدور بیانیه ای ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، رزمنداگان دفاع مقدس را “صلح آفرینان” ایران اسلامی توصیف کرد و کارکرد دفاع مقدس را به ارمغان آوردن صلح و امنیت برای ملت ایران و ایجاد صلح در فضای پرتلاطم منطقه برشمرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی صلح اسلامی،  دفاع مقدس  نمادی از منزلت ایثار و شهادت در فرهنگ اسلامی- ایرانی است که لاله های سرخ شهیدان ، درخت تنومند استقلال و آزادی را در سرزمین همیشه بهاری ایران اسلامی قوام بخشیده است.

در این بیانیه آمده است: در شرایطی که جهان سلطه در برابر عزم ملی و اراده های پولادین ملت غیورمان، تجاوز به این سرزمین مهر را از طریق عوامل بعثی خود به راه انداخت، شور ایثار، از خودگذشتگی برای جهاد، دفاع از کشور و سرکوب اشغالگر، قدرت ملی و الهی ملت مان را به شکست دشمنان رهنمون ساخت و به جهان آموخت که ملت ما نیز با اتکا بر فرهنگ، تمدن، باورها و تاریخ خود، همواره جویای صلح بوده و از تهدید و تجاوز بیزار است اما در برابر آنچه موجب تهدید یا نقض صلح  شود، با عزم و ارده­ای شکست ناپذیر، برخورد خواهد کرد.

فرهنگ اسلامی و ایرانی این دیار، اصالت صلح در روابط با همه انسانها و ملتها را اصلی خلل ناپذیر و ثابت می‏شمارد و ملت ما بر اساس این آموزه ها و فرهنگ جهان گیر خود در زمینه صلح و دوستی، هرگز درصدد حمله به کشورهای دیگر بر نیامده است.

اما قدرتهایی که سیاست توسعه طلبی ارضی را در پرتو سلطه و استعمار پی گرفته اند و از استقلال و عزم این ملت هراسان بوده اند، ابزارهای خود را علیه ملت ما بکار گرفتند اما نه تنها جز زبونی چیزی نیافتند بلکه قدرت پوشالی­شان در برابر عظمت ملتی بزرگ و فهیم، گسست و فرسایش جهانی یافت.

در این میان، رزمندگان به عنوان پیام آوران صلح و عدالت، با جانفشانی و ایثار خود، فرهنگ ایثار و شهادت را تعمیق بخشیدند و نه تنها صلح را برای ملت ایران به ارمغان آوردند بلکه منطقه را نیز از فضای تنش های سلطه جویان رهائی بخشیدند.

شهیدان دفاع مقدس، گل های سرسبد صلح آفرینانند که با خون خود، درخت تنومند صلح را آبیاری کردند و این سرزمین همیشه بهاری را از عطر صلح و عدالت بهره مند نمودند.

مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن تکریم ایثار رزمندگان دفاع مقدس، بر بازوان این صلح آفرینان بوسه می‏زند و به همه لاله های سرخ این سرزمین، ادای احترام می نماید.

مجمع جهانی صلح اسلامی تکریم مجاهدت ها و جانفشانی های این فرزندان غیور ملت را لازمه تقویت ارزشها و فرهنگ ملی می داند و فداکاریهای آنها را سرمایه ای بزرگ برای پیروزی در صحنه های نوین نبرد نرم دشمن می شمارد.

براستی که عزم و اراده رزمندگان، نمادی بی بدیل است که باید آن را در محوری ترین مولفه های مطالعات صلح قرار داد؛ نمادی که ایران اسلامی با شبیه سازی آن در عرصه ها و ابعاد مختلف توسعه، سازندگی و پیشرفت اسلامی – ایرانی می تواند همه قله های افتخار را درنوردد.

 

مجمع جهانی صلح اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + 5 =