اسلاید شو, بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در خصوص حمله به کنسولگری ایران در سوریه

مجمع جهانی صلح اسلامی حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه را مصداق بارز جنایت جنگی و نقض آشکار قوانین بین المللی دانست. این اقدام وحشیانه منجر به شهادت مستشاران ایرانی  سرداران رشید اسلام «سرتیپ پاسدار محمد رضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدارمحمد هادی حاجی رحیمی» و چند نفر از همرزمان و دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران و نیروهای سوری شدند .

به باور مجمع جهانی صلح اسلامی حمله صهیونیست‌ها به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق ،نقض غیرقابل قبول حاکمیت  جمهوری عربی سوریه و  جمهوری اسلامی ایران مغایر با قوانین بین المللی و منشور سازمان  ملل متحد است.حملات علیه دیپلمات‌ها یا اماکن دیپلماتیک نیز بر اساس کنوانسیون ۱۹۶۱ وین در مورد روابط دیپلماتیک غیرقانونی است.

مجمع جهانی صلح اسلامی به عنوان یک نهاد  مردمی که پیوسته رسالت خود در زمینه صلح و مبارزه با تروریسم و نقض حقوق بشر را در سرلوحه اقدامات و فعالیت خود قرار داده است  اینحمله را مخل صلح و امیت جهانی دانسته و  از شورای امنیت سازمان ملل خواستار است تا  این  اقدام غیرقانونی رژیم صهیونیستی  و هدف قرار دادن مرکز دیپلماتیک  ایران در سوریه را محکوم کرده و مورد پیگرد قانونی در سطح بین المللی قرار دهد چرا که  این رفتار خارج از تمامی قوانین جنگی و ارزش ها و هنجارهای انسانی است؛ همچنین در چارچوب حمایت مستمر آمریکا و انتقام صهیونیستی – آمریکایی در قبال مواضع درست و شرافتمندانه ایران و سوریه در رابطه با مسئله عادلانه فلسطین قرار می گیرد.

مجمع جهانی صلح اسلامی  در پایان از درگاه حضرت احدیّت برای آن شهیدان والامقام رضوان و غفران الهی و همنشینی با انبیا و اولیاء الله و برای خانواده معظم و بازماندگان آنها صبر جمیل و پاداش وافر و ثبات قدم در تداوم راه شهیدان مسئلت می‌نماید.

مجمع جهانی صلح اسلامی

14 فروردین 1403

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج + 8 =