اخبار, اسلاید شو

تاکید ایران بر مسئولیت نهاد ائتلاف تمدن‌ها در مقابله با روند رو به رشد اسلام هراسی

هیئت ایران در نیویورک در نشست سالیانه گروه دوستان ائتلاف تمدن ملل متحد بر مسئولیت نهاد ائتلاف تمدن‌ها در مقابله با روند رو به رشد اسلام هراسی و ضرورت اقدام نظامند در جهت مقابله با این پدیده شوم تاکید کرد.
نشست سالیانه گروه دوستان ائتلاف تمدن ملل متحد در حاشیه نشست عالی رتبه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار گردید.

هیئت جمهوری اسلامی ایران به ریاست محمد صادق فضلی، مشاور وزیر امورخارجه کشورمان در این نشست مشارکت داشت.

وی در سخنرانی خود با اشاره به روند روبه گسترش ترویج نفرت پراکنی در جهان و توهین به ادیان، اظهار داشت: این پدیده شوم منجر به شرایطی است که ریشه اصلی افراط گرایی، تهدید صلح و رفاه جامعه بشری خواهد بود.

هیئت کشورمان همچنین با اشاره به تصویب قطعنامه اخیر مجمع عمومی سازمان در خصوص محکومیت توهین به کتب آسمانی، بار دیگر بر محکومیت اقدام کشورهای اروپایی در تسهیل و عدم جلوگیری از توهین به نمادهای دینی مسلمانان تاکید داشت.

هیئت جمهوری اسلامی مکررا بر مسئولیت نهاد ائتلاف تمدن‌ها در مقابله با روند رو به رشد اسلام هراسی و ضرورت اقدام نظامند در جهت مقابله با این پدیده شوم تاکید داشته است.

نشست وزرای خارجه گروه دوستان ائتلاف تمدن‌های ملل متحد، همه ساله به ابتکار نماینده عالی دبیرکل سازمان ملل در حاشیه نشست مجمع عمومی تشکیل جلسه می‌دهد و جمهوری اسلامی ایران همواره به عنوان عضوی فعال از این گروه در ابتکارات و جلسات این نهاد مشارکت فعال داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × = پنجاه چهار