اخبار

جهاد اسلامی: نشست «العقبه» مقدمه‌ای برای یهودی سازی مقدسات است

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نشست «العقبه» را موافقت با اقدامات دشمن علیه اسرا و مقدمه‌ای برای یهودی‌سازی مقدسات دانست.

به نقل از سایت شبکه خبری المسیره، خالد البطش، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در افتتاحیه نشست ملی که توسط گروه‌های فلسطینی و نهادهای مردمی و مدنی در مخالفت با نشست امنیتی در العقبه برگزار شد، گفت، نشست العقبه نشانه چشم پوشی از جنایت‌های اشغالگر علیه مردم فلسطین در نابلس و جنین، پوششی بر اقدامات سرکوبگرانه و تبعیض نژادی علیه ملت فلسطین، موافقت با اقدامات رژیم صهیونیستی علیه زندانیان فلسطینی و مقدمه‌ای برای کارزار جنون آمیز یهودی سازی مقدسات اسلامی و مسیحی فلسطین است.

وی نشست امنیتی العقبه را رد و شرکت در آن را محکوم کرد و نسبت به نتایج آن که همچون شمشیری علیه مردم نوار غزه، کرانه باختری و دیگر مناطق اشغالی فلسطین است، هشدار داد.

البطش خاطرنشان کرد: راه آزادی مستلزم مذاکره در مورد امنیت، آزادی و آینده خودمان است و اینکه ما باید به فکر احیای حقوق خود باشیم نه اینکه درمورد امنیت و آینده دشمن بحث کنیم.

وی نسبت به ایجاد «بیداری‌های فلسطینی» هشدار داد که ممکن است ابزاری برای ضربه زدن به مقاومت باشد یا منجر به تشکیل به اصطلاح “ارتش صلح” شود که انگلیس در دهه چهل برای خنثی کردن انقلاب فلسطین خواهان آن بود.

در این میان، اجلاس العقبه یا آنچه برخی آن را اجلاس شرمساری توصیف کردند که یک اجلاس کاملاً امنیتی است با حضور طرف های عربی، اسرائیلی و تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست آمریکا برگزار شد و هدف از آن آرام کردن اوضاع در کرانه باختری، در ازای اعطای برخی امتیازات به تشکیلات خودگردان فلسطین بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + دو =