اخبار, اسلاید شو

خروش آسیا درحمایت از فلسطین؛ تظاهرات به رهبری سیاستمداران بزرگ

ا-در پی تداوم حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و مردم فلسطین، مردم کشورهای جنوب و شرق آسیا با حضور در راهپیمایی های گسترده، ضمن محکوم کردن جنایت صهیونیست ها، با مردم فلسطین ابراز همدردی کردند. در مالزی، این تظاهرات ها با حضور و رهبری سیاستمداران ارشد همچون ماهاتیر محمد برگزار شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از رسانه های آسیایی، درپی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، مردم مالزی، اندونزی، هند، پاکستان، فیلیپین، بنگلادش، استرالیا و افغانستان به تظاهرات همبستگی طرفدار فلسطین در سراسر آسیا پیوستند.

«ماهاتیر محمد» و «محی الدین یاسین» نخست وزیران اسبق مالزی به همراه جمعی از مردم مالزی در کوالالامپور پایتخت این کشورعلیه حملات ارتش رژیم صهیونیستی اسرائیل به نوار غزه، محکوم کردند

خروش آسیا درحمایت از فلسطین؛ تظاهرات به رهبری سیاستمداران بزرگ
 حضور ماهاتیر محمد در تظاهرات مردم مالزی

«انور ابراهیم» نخست وزیر مالزی در مراسم جمع آوری کمک های مردمی برای فلسطین نیز شرکت کرد.

چندین گروه مذهبی و سیاسی اندونزی هم در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در جاکارتا و سایر شهرهای بزرگ این کشور پس از اقامه نماز جمعه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین راهپیمایی کردند.

بسیاری از احزاب سیاسی ازجمله «جماعت اسلامی» به همراه علمای و مردم پاکستان پس از اقامه نمازجمعه در سراسر این کشور، با دردست داشتن بنر، پلاکارد و تصاویری از «رهبران حماس» و «مسجد الاقصی» با شعارهای «لبیک یا غزه»، «نیروی اشغالگر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» بیزاری خود را از رژیم اشغالگر قدس فریاد زدند

خروش آسیا درحمایت از فلسطین؛ تظاهرات به رهبری سیاستمداران بزرگ
 راهپیمایی مردم پاکستان

هزاران نفر از مردم بنگلادش پس از اقامه نماز جمعه در داکا پایتخت این کشور در اعتراض به کشتار غیر نظامیان نوار غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی، خواستار تحریم محصولات اسرائیلی شدند.

خروش آسیا درحمایت از فلسطین؛ تظاهرات به رهبری سیاستمداران بزرگ
 راهپیمایی مردم بنگلادش

بسیاری مردم منطقه بدگام و کشمیر هند درحمایت مردم فلسطین برای امنیت آنان دعا کرده و با دردست داشتن پلاکارد و با شعارهای «مبارزان غزه، محکم باشید، ما پشت سر شما خواهیم ایستاد» و شعارهای ضد آمریکایی و اسرائیلی، بیزاری خود را ازاین رژیم صهیونیستی فریاد زدند

سرینگر پایتخت این منطقه، مقامات محلی مسجد جامع اصلی این شهر روز جمعه به روی نمازگزاران بستند

در حیدر آباد هند هم پلیس محلی به دلیل نداشتن مجوز برگزاری تظاهرات، گروهی از مردمی که برای ابراز ابراز همبستگی با فلسطین تجمع کرده بودند، بازداشت کرد.

خروش آسیا درحمایت از فلسطین؛ تظاهرات به رهبری سیاستمداران بزرگ
 تظاهرات مردم هند

در راهپیمایی مردم افغانستان در کابل و چندین استان دیگر این کشور، حملات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و از علمای اسلام خواستند در حمایت مردم فلسطین بلندتر فریاد بزند.

خروش آسیا درحمایت از فلسطین؛ تظاهرات به رهبری سیاستمداران بزرگ
 راهپیمایی مردم افغانستان

گروهی از مسلمان ساکن استرالیا در حمایت از مردم فلسطین، خواستار محکومیت دولت «آنتونی آلبانیز» نخست وزیر این کشور نسبت به اقدام اسرائیل شدند.

این گروه با صدور بیانیه ای اعلام کردند، در حالی بسیاری نهاد های سازمان ملل در مورد حملات ارتش رژیم اشغالگر قدس به زیر ساخت های غیر نظامی هشدار داده و درباره اعدام دسته جمعی، جنایت های جنگی، وضعیت نامطلوب انسانی اظهاراتی کرده اند.

این بیانیه افزود: وزیر امور خارجه استرالیا اظهاراتی نسبت به حق دفاع اسرائیل خود بیان کرده اما درباره اقدامات نظامی اسرائیل، قضاوت از راه دور کار سختی است.

این گروه با اشاره به اینه «پیتر داتون» رهبر حزب لیبرال استرالیا خواستار اخراج طرفدار فلسطین شد، گفتند: ما باید اقدامات اسرائیل را محکوم کنیم.

فعالان گروه اسلامی در کره جنوبی نیز روز چهارشنبه با برگزار راهپیمایی در حمایت از فلسطین، حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 9 = دوازده