بیانیه

در محکومیت تولید و پخش فیلم اهانت به ساحت پیامبر اعظم(ص)

 

 

 

مجمع جهانی صلح اسلامی با صدور بیانیه­ای، اقدام ضدبشری صهیونیسم بین‏المللی دائر بر تولید و پخش فیلم اهانت به ساحت پیامبر اسلام(ص) را جنایت علیه صلح و عدالت دانست و آن را محکوم نمود.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی صلح اسلامی، این سازمان مردم­نهاد بین‏المللی که مبتکر گفتمان صلح عادلانه در جهان است، ضمن صدور بیانیه مذکور، جامعه نخبگان و اندیشمندان جهان و همه سازمان­های مردم نهاد صلح را به روشنگری در مورد اهمیت اتحاد ادیان الهی برای تامین و تضمین صلح همگانی و عادلانه فراخواند و تدوین معاهده بین‏المللی جلوگیری و مجازات اهانت به مقدسات ادیان الهی را خواستار شد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است.

 

به نام خداوند بخشنده مهربان

در شرایطی که نخبگان جهان و سازمان­های مردم­نهاد در تلاشند تا جامعه بین‏المللی سیاست زده امروز را با ارزش و پیامدهای سازنده و ماندگار عدالت در جهان آشنا سازند و الگوئی از صلح عادلانه را برای بشریت ترسیم نمایند، جریان­های ضدبشری و ضدالهی در بخشی از عالم، قلوب و احساسات همه پیروان ادیان توحیدی را نشانه رفته و به تحقیر و تقدس­زدائی از باورها و آموزه­های ادیان رو آورده­اند. این جریان­ها که از آبشخور و مشرب­های صهیونیستی تغذیه می‏شوند، وحدت و همگرائی انسانها، ملتها، فرهنگها و ادیان در روند تحقق عدالت، امنیت و صلح خاتم را نادیده گرفته و در پی قطع ریشه­های برادری، همدلی، صلح و همزیستی میان پیروان ادیان و فرهنگها هستند. در جهانی که امروزه همه ملتها به خوبی با بحران­ها و روندهای آسیب­رسان به منافع بشریت آشنا هستند، و در جهانی که نیاز به صلح و عدالت برای همگان مبرهن و حیاتی شده است، این گونه اقدامات چیزی جز گسترداندن سایه ترور و خشونت میان جوامع و تضعیف ادیان نیست. نظام­ها و ساختارهای تروریستی تحت حمایت مالی صهیونیسم، با بکارگیری رسانه و آثار هنری، خصومت میان ادیان الهی و ایجاد افتراق میان آنها را تعقیب می‏نمایند و درصددند تا به ویژه با تمرکز بر اسلام­هراسی و دشمن­نمائی اسلام و مسلمانان در جهان، از توسعه نهضت جهانی بیداری اسلامی جلوگیری کنند تا به چپاول منابع جهان، سلطه خود بر ملتها و استعمار پسانوین ادامه دهند. این اقدامات نه تنها علیه اسلام و مسلمانان جهان بلکه تهدیدی جدی و آشکار برای صلح و امنیت همه ملتها و فرهنگها است. توهین به ادیان الهی و تحقیر آموزه­های دینی و فرهنگی ملل، حرکت مرموزانه دشمنان بشریت است که نه تنها با هیچ قاعده و قانون سازگار نیست بلکه نقض آشکار و فاحش کرامت انسانها و حقوق حیاتی و اساسی افراد مومن و باورمند جهان به ادیان توحیدی، تهدید پایه­های صلح و امنیت بین‏المللی و حمله به مبانی عدالت و ارزشهای ثابت و پایدار فطری و طبیعی است.

مجمع جهانی صلح اسلامی، با تاکید بر اینکه پیامبر اعظم (ص) پیامبر صلح و دوستی، رسول عدالت و پیام­آور سعادت و کرامت برای بشریت است، شخصیت این پیامبر الهی را متعلق به همه جهانیان می‏داند و با تکیه بر لزوم احترام به همه ادیان و پیامبران الهی، وحدت و همگرائی ادیان توحیدی را رمز گشایش دریچه­ای جدید به زندگی سعادتمند برای همه انسانها مورد تاکید قرار می‏دهد. بر این اساس، هرگونه اهانت به مقدمات الهی و شخصیت پیامبران محکوم است و بر موارد زیر تاکید می‏نماید:

  • مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن محکوم نمودن تولید و پخش فیلم موهن به شخصیت الهی پیامبر اعظم(ص)، این اقدام را جنایتی علیه صلح عادلانه دانسته، ضمن درخواست از همه نخبگان، سازمانهای مردم­نهاد، ملتها و دولتها برای محکوم نمودن این جنایت، تعقیب و مجازات بین‏المللی مرتکبین آن را خواستار است.
  • مجمع جهانی صلح اسلامی از سازمان­های بین‏المللی از جمله سازمان ملل متحد، جنبش عدم تعهد و سازمان کنفرانس اسلامی می‏خواهد ضمن صدور قطعنامه محکومیت توهین به شخصیت پیامبر اسلام، تدابیر مقتضی را برای پیشگیری موثر از تکرار این قبیل اقدامات و مجازات بین‏المللی موارد ارتکاب آن به ویژه اتخاذ نمایند. در این زمینه، پیشنهاد می‏نماید که ضمن انعقاد یک معاهده بین‏المللی جهانی، توهین به پیامبران الهی به عنوان «جنایت علیه صلح» شناخته شود و از جمهوری اسلامی ایران تقاضا دارد که این پیشنهاد را به طریق مقتضی در ارکان سازمان­های بین­المللی مذکور پیگیری نماید.
  • مجمع جهانی صلح اسلامی از دبیرخانه دائمی ائتلاف جهانی برای صلح عادلانه درخواست می­کند ضمن اعلام موضع نسبت به این اقدام تهدیدکننده صلح عادلانه جهانی که نمادی از ترور شخصیتی و رسانه­ای و تحریک احساسات و عواطف پیروان ادیان الهی است، مراتب ابراز نگرانی جدی از ادامه آن را به مجامع نخبگی مرتبط با صلح جهانی و ارکان بین المللی مربوط منعکس نمایند.
  • مجمع جهانی صلح اسلامی از سازمان کنفرانس اسلامی و سایر نهادهای بین‏المللی و همچنین نهادهای ملی مربوط می‏خواهد برگزاری «کنفرانس بین‏المللی احترام و صیانت از مقدسات ادیان الهی» را با تمرکز بر ایجاد سازوکارهای همکاری و تماس دائمی راهبران ادیان الهی برای صیانت از مقدسات در برابر اقدامات و روندهای توهین به شخصیت­های دینی و الهی، برنامه­ریزی و پیگیری نمایند. این مجمع آمادگی میزبانی برگزاری این کنفرانس را اعلام می­دارد.

 

مجمع جهانی صلح اسلامی

تهران- ایران

25 شهریور 1391/15 سپتامبر 2012

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 2 = هشت