اخبار

رسانه سعودی پیش نویس قطعنامه بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را منتشر کرد

رسانه سعودی پیش نویس قطعنامه بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را منتشر کرد

یک رسانه سعودی پیش نویس قطعنامه بازگشت سوریه به اتحادیه عرب را منتشر کرده و خبر داد، قرار است این متن در نشست فوق العاده وزرای خارجه عرب که فردا یکشنبه در قاهره برگزار می‌شود، بررسی و به رای گذاشته شود.

در این پیش نویس که توسط نشریه سعودی «المجله» منتشر شده، بر اهمیت برداشته شدن گام‌های عملی و فعال با هدف حل بحران در چارچوب اصل گام در مقابل گام تاکید و تمامی این اقدامات در چارچوب قطعنامه بین المللی 2254 خواهد بود، تاکید شده است.

در بخشی از این پیش نویس، بر توجه ویژه کشورهای عضو اتحادیه عرب به حفظ امنیت و ثبات در سوریه و صیانت از هویت عربی، حاکمیت، تمامیت ارضی و همکاری جهت ایجاد برون رفتی برای بحران سوری که منجر به کاهش مشکلات ملت سوریه می‌گردد، تاکید شده است.

المجله تاکید کرد، پیش نویس مذکور روز 3 ماه مه در اختیار دبیر خانه اتحادیه عرب قرار گرفته است و برای صدور نیازمند موافقت وزرای خارجه کشورهای این اتحادیه است که قرار است در رابطه با از سرگیری مشارکت هیئت‌های سوریه در نشست‌های اتحادیه عرب و نیز تمامی سازمان‌های وابسته و زیر مجموعه آن 7 مه 2023 (فردا) تشکیل جلسه داده و تصمیم گیری کنند تا از همان تاریخ جنبه اجرایی به خود بگیرد.

این پیش نویس همچنین خواستار همبستگی کامل با ملت سوریه در برابر مشکلاتی شده است که امنیت و ثبات این کشور را به چالش کشیده، و از تلاش‌های انجام گفته برای آماده سازی شرایط جهت به حرکت در آوردن روند فراگیر سیاسی در سوریه و نقش آفرینی پیشگامانه عربی در چارچوب تلاش‌های انجام گرفته برای پایان دادن به بحران سوریه و حل تمامی تبعات آن حمایت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت + = 16