اخبار

رژیم صهیونیستی در بدترین وضعیت ممکن از سال ۱۹۴۸

رژیم صهیونیستی در بدترین وضعیت ممکن از سال ۱۹۴۸

یکی از اعضای دفتر سیاسی جهاد اسلامی از افول رژیم صهیونیستی خبر داد که از سال ۱۹۴۸ تاکنون بی سابقه بوده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «احمد المدلل» عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی فلسطین امروز یکشنبه به اظهارات «اسحاق بریک» از نظامیان ارشد ارتش اشغالگر به یکی از شبکه های تلویزیونی رژیم صهیونیستی درباره کاهش قدرت بازدارندگی این رژیم واکنش نشان داد.

وی افزود: حرف‌های «اسحاق بریک» دارای تجربه نظامی زیاد در تاریخ نزاع با اشغالگران که از خورده شدن قدرت بازدارندگی سخن گفت، حالت ضعفی که اشغالگران در آن به سر می‌برند را نشان داد که از سال 1948 با وجود حمایت بی دریغ آمریکا و غرب با آن روبرو نبوده است.

المدلل تاکید کرد: حمایت آمریکا از رژیم اشغالگر که روزی متوقف نشده است در مرحله آتی به دلیل رفتار صهیونیست‌ها، در آینده بسیار کاهش خواهد یافت به ویژه که آمریکا و غرب با بحران بزرگی در نتیجه ادامه جنگ روسیه و اوکراین روبرو هستند.

این عضو جهاد اسلامی فلسطین در ادامه با اشاره به نبرد آتی با صهیونیست‌ها گفت: همه شواهد حکایت از رقم زدن سرنوشت این رژیم دارد. ما با آینده آکنده از غافلگیری روبرو هستیم که نتایجش به نفع اشغالگران نیست و به طور حتم به نفع فلسطین و ملت و مقاومت آن است.

یادآور می‌شود که «اسحاق بریک» ژنرال احتیاط رژیم صهیونیستی در صفحه فیسبوک خود نوشت: اسرائیل در آستانه جنگی قرار دارد که از سال 1948 تاکنون شاهد آن نبوده است و ارتش آماده جنگ آینده نیست. ضربه مهلک خواهد بود. ارتش اسرائیل طی بیست سال اخیر تحت فرماندهی 5 رئیس ستاد به زیر خط قرمز رسیده است و آماده جنگ در جبهه های متعدد نیست و ارتش شاهد شکاف بی سابقه و شرایط خطرناکی قرار دارد.

از سوی دیگرالعربی الجدید در گزارشی با اشاره به ضعف رژیم صهیونیستی نوشته است: اخیرا سخنان محافل اسرائیل درباره نیاز به آمادگی برای انجام یک حمله نظامی محدود یا یک جنگ پیشگیرانه علیه دشمنانش به دلیل تحولات خطرناک اخیر زیاد شده است.

چنین رویکردی در اسرائیل در سایه تحولات اخیر بویژه حملات راکتی از چند جبهه علیه اسرائیل اعم از جنوب لبنان، نوار غزه و جولان سوریه برجسته شده است.آنچه اسرائیل را نگران می‌کند، اتحاد میادین درگیری علیه آن است و حملات اخیر، نمونه کوچکی از جنگ چند جانبه‌ای بود که می تواند در صورت وقوع تشدید اوضاع امنیتی شدید چه در غزه و قدس و یا کرانه باختری رخ دهد.

خطر اوضاع و پیچیدگی آن تحلیلگران اسرائیلی را به مقایسه اوضاع کنونی و شرایط قبل از جنگ شش روزه سال 1967 میلادی وادشته است؛ جایی که اسرائیل به دلیل رکود اقتصادی از یک بحران اقتصادی شدید رنج می‌بُرد و همین موضوع به موج اعتراضات و آواره شدن شمار زیادی از سرزمین های اشغالی منجر شد.

در ادامه این تحلیل عنوان شده است: از مهمترین اصول جنگ پیشگیرانه، انتقال سریع درگیری به خاک دشمن و دور کردن آن از جبهه داخلی است در حالی که روشن است که از لحظه اول وقوع چنین جنگی، جبهه داخلی اسرائیل و زیرساخت ها و تاسیساتش چه با موشک های دقیق حزب الله و چه پهپادهای تهاجمی که شناسایی آنها دشوار است در آن واحد از چند جبهه هدف حمله قرار می‌گیرد.

العربی الجدید در پایان تحلیلش، هرگونه اقدام پیشگیرانه رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی را بسیار دشوار دانسته و آورده است: اما جنجال هایی که در اسرائیل در این زمینه رخ می دهد و سناریوهایی که در آنجا مطرح می شود، در واقع نشان دهنده مهلکه و سردرگمی و نبود استراتژی روشنی است که اسراییل در رویارویی با مخالفان خود در سایه کابینه نتانیاهو با آن روبروست . علاوه بر این، خود نتانیاهو در کابینه‌هایی که ریاست آنها را برعهده داشته هیچ گاه تصمیم به آغاز هیچ جنگی نگرفته است و تنها به عملیات‌های نظامی محدود علیه فلسطینی‌ها پای گذاشته است و دشوار است که این روزها به ماجراجویی نظامی جدیدی در بیش از یک جبهه تن دهد در حالی که می‌داند نتایج آن تضمینی نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه + 7 =