اخبار

سازمان ملل نسبت به جاسوسی آمریکا از گوترش ابراز نگرانی کرد

سازمان ملل نسبت به جاسوسی آمریکا از گوترش ابراز نگرانی کرد

سازمان ملل متحد از گزارش‌ها درباره اینکه آمریکا از دبیر کل این سازمان جاسوسی کرده ابراز نگرانی کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل ایسکانیوز، سخنگوی سازمان ملل متحد می‌گوید این سازمان نگرانی خود را از گزارش‌ها درباره جاسوسی ایالات متحده آمریکا از «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل به آن کشور ابراز کرده است.

بیش از ۳۰ نفر در آمریکا به اتهام همکاری با چین متهم شدند

ساعاتی قبل‌تر روزنامه واشنگتن‌پست با استناد به چهار گزارش طبقه‌بندی‌شده که به دست این روزنامه رسیده بود مدعی شد ایالات متحده مکالمات گوترش با سایر مقام‌های سازمان ملل را شنود کرده است.

روزنامه آمریکایی نوشته از میان این ۴ سند، دو مورد آنها جدید هستند و قبل از این گزارشی درباره آنها منتشر نشده است.

واشنگتن‌پست نوشته است: «[این اسناد] بر روی تعاملات گوترش با مقام‌های ارشد سازمان ملل و رهبران جهان نور می‌تاباند و از جمله، به تشریح خشم او بابت جلوگیری از سفرش به یک منطقه جنگ‌زده در اتیوپی و ناامیدی‌هایش از ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین می‌پردازد.»

اسنادی که واشنگتن‌پست به آنها استناد کرد بخشی از مجموعه اسناد امنیتی هستند که یک عضو گارد ملی نیروی هوایی آمریکا آنها را در شبکه اجتماعی «دیسکورد» منتشر کرده است.

رسانه‌های آمریکا در روزهای گذشته گزارش داده‌اند این فرد دستگیر شده و در دادگاه ممکن است تا حداکثر ۱۵ سال حبس روبرو شود. این اسناد به افشای برخی از اسرار پنتاگون از نقائص پدافند هوایی اوکراین گرفته تا نحوه جاسوسی ایالات متحده از متحدان و شریکانش پرداخته است.

اسناد مربوط به گوترش ظاهراً به مکالمات شخصی او با دستیارانش درباره تعاملات دیپلماتیک او مربوط می‌شود.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج + 7 =