مقاله ها

سه ضلع مهمِ شخصیتی حاج قاسم سلیمانی

دکتر علی ابوالخیر نویسنده مصری و از اصحاب رسانه در حاشیه  برگزاری کنفرانس بین المللی” مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی” طی یادداشت اختصاصی به مجمع جهانی صلح اسلامی  گفت:ما همه می دانیم که سخن گفتن از ژنرال شهید قاسم سلیمانی دارای ابعاد متعددی است و ان‌شاء الله او را جزو ابرار و علیین و در بالاترین رتبه های بهشت برمی شماریم .
ایشان در ادامه افزود: من فقط می خواهم به سرعت از سه محور سخن به میان آورم که عبارتند از : قاسم سلیمانی به عنوان یک انسان و قاسم سلیمانی به عنوان یک مجاهد و قاسم سلیمانی به عنوان یک شهید .
این نویسنده مصری تصریح کرد: قاسم سلیمانی روزهای آغازین انقلاب اسلامی در ایران را به چشم خود دید و در شکل گیری این انقلاب مشارکت و فعالیت داشت و به چشم خود دید که چگونه رژیم طاغوتی فروپاشید . او به جمع انقلابیون پیوست و در جنگ هشت ساله تحمیل شده از سوی استعمار و صهیونیسم بر جمهوری اسلامی ایران نقش موثری ایفا کرد که از سال 1980 تا 1988 به طول انجامید.
ابوالخیر ضمن آنکه این دوره از زندگی شهید را پربارترین دوران حیات ایشان دانست، افزود:  او جهاد در راه خدا را از رهبر انقلاب اسلامی الهام گرفت زیرا مشاهده می کرد که چگونه رهبر انقلاب در راه تحقق بخشیدن به حق و عدالت و مساوات و آسایش و وارستگی و پاکی در حال جهاد است. او پیرو راه شهدای اهل بیت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله بود.
او می توانست در رفاه و آسایش زندگی کند اما ایمان و تقوا او را وا می داشت تا راه و روش سربازی را در پیش بگیرد . شهید سلیمانی به عنوان یک انسان به دفاع خود از حق و حقیقت ادامه داد تا آنکه به جایگاه رفیعی در میان مجاهدان دست یافت .
فعال رسانه ای مصر ادامه داد:جهاد قاسم سلیمانی جهاد در راه یاری رساندن به مظلومان و ستمدیدگان بود. او جهاد کرد و از مقاومت اسلامی در لبنان حمایت به عمل آورد . او در چارچوب ساختار جهادی جمهوری اسلامی ایران تلاش و فعالیت نمود. او با مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین ستم دیده مظلوم همراه و همگام گشت .
ابوالخیر در پایان تاکید کرد :او با تلاش خود و یارانش توانست ، دشمن صهیونیستی را به عقب نشینی از غزه واداشت و غزه تقریبا به استقلال به دور از سربازان اشغالگر دست یافت . او همچنین در یاری رساندن به مظلومان در عراق نقش داشت . او با یاری عراقی های شرافتمند توانست گروه تروریستی داعش را به شکست بکشاند. او با جهاد خود توانست این گروه تروریستی را به عقب براند.
تلاش و جهاد او خوشایند بسیاری نبود و به همین دلیل در صدد مخدوش کردن چهره وی برآمدند و مدعی شدند که او اهل تسنن در عراق را به قتل می رساند در حالی که هیچ عقل سلیمی نمی تواند این موضوع را باور کند او یک سرباز مجاهد خودجوش و باهوش و دانشمند و کارشناس در رشته خود بود و توانست در همه نبردها به پیروزی دست یابد.
همین امر باعث شد تا استعمار آمریکایی صهیونیستی اقدام به ترور وی نمایند و او را به شهادت رساندند و او به آنچه که هر مجاهد در راه خدا آرزو می کند، دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 9 = پانزده