اخبار

سکوت نهادهای امنیتی اسرائیل در برابر کشف تیم جاسوسی صهیونیستی در بیروت

شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی در این رابطه خبر داد، به‌خلاف رسانه‌های صهیونیست محافل امنیتی این رژیم به‌طور کامل سکوت اختیار کرده‌اند و حاضر به اظهارنظر در این رابطه نیستند.

اور هیلر تحلیلگر نظامی شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این رابطه گفت: نهادهای امنیتی حاضر به اظهارنظر نیستند و نمی‌خواهند در مورد اطلاعاتی که از لبنان رسیده است، سخنی بر زبان آورند.

وی افزود: ما در مورد یک زوج روسی سخن می‌گوییم، زن و شوهری که از سوی سرویس اطلاعات لبنان و نیروهای حزب‌الله در حین خروج از فرودگاه بیروت و سوار شدن به هواپیما دستگیر شدند.

این تحلیلگر نظامی در ادامه گفت: بر اساس گزارش‌های موجود، این مرد در بازجویی‌های صورت‌گرفته در لبنان اعتراف کرده است که اخیراً به‌نفع سرویس اطلاعات اسرائیل فعالیت کرده است و کارفرمایانش از وی خواستند به بیروت سفر کند و به تعقیب نیروهای حزب‌الله در نقاط حساس ضاحیه بپردازد.

تحلیلگر شبکه 13 در ادامه تأکید کرد: طی سال‌های اخیر چندین شبکه جاسوسی متعلق به نهادهای اطلاعاتی اسرائیل کشف و دستگیر شدند اما نهادهای امنیتی و ارتش اسرائیل حاضر به اظهارنظر در رابطه با این گزارش‌ها نیستند و اطلاعات آنها را رد یا تأیید نمی‌کنند.

روزنامه‌های صهیونیستی نیز به‌شکل عادی این گزارش را مورد پیگیری قرار داده‌اند و روزنامه هاآرتص در این رابطه به انتشار این خبر به نقل از منابع لبنانی اکتفا کرده و هیچ اطلاعات بیشتری بر آن نیفزوده است.

اما روزنامه معاریو ذیل این خبر ادعا کرد اسرائیل نیازی به اتباع روسیه یا افراد خارجی دیگری برای جاسوسی ندارد.

در این بین خبرگزاری نووستی روسیه به نقل از هیئت نمایندگی دیپلماتیک روسیه در لبنان خبر داد، سفارت این کشور از شرایط فعلی دو شهروند روس در لبنان مطلع است و اقدامات لازم را برای دریافت جزئیات بیشتری از شرایط آنها از طرف لبنانی اتخاذ کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 1