اخبار

شکست اسرائیل در انتخابات عضویت در کمیته حقوق معلولان سازمان ملل

رژیم اسرائیل در انتخابات عضویت در کمیته حقوق افراد دارای معلولیت سازمان ملل متحد شکست خورد و نتوانست به این کمیته راه یابد.

از مقر سازمان ملل در نیویورک، انتخابات اعضای کمیته حقوق افراد دارای معلولیت روز سه شنبه به وقت محلی در صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد و نمایندگان کشورهای مختلف به بررسی و انتخاب اعضای جدید این کمیته پرداختند.

در این انتخابات، رژیم اسرائیل که به عنوان کاندیدای عضویت در این کمیته معرفی شده بود، موفق به کسب آرای لازم نشد و در نهایت از ورود به کمیته حقوق افراد دارای معلولیت بازماند.

در این انتخابات، ژاپن با ۱۵۷ رای، جمهوری دومینیکن با ۱۴۹ رای، مغولستان با ۱۴۵ رای، اروگوئه با ۱۴۳ رای، برزیل با  ۱۴۰ رای، نیجریه با  ۱۳۸ رای، مراکش با  ۱۳۷ رای، جامائیکا با  ۱۳۵ رای و اتحادیه اروپا با ۱۱۵ رای از مجموع ۱۸۶رای کسب کردند و به عضویت این کمیته درآمدند.

این شکست برای رژیم اسرائیل، که همواره به نقض حقوق بشر و حقوق افراد دارای معلولیت متهم بوده است، نشانه‌ای دیگر از عدم مقبولیت و مشروعیت جهانی آن به شمار می‌رود.

جامعه بین‌المللی با این اقدام نشان داد که نمی‌تواند جنایات رژیم اسرائیل را در غزه و سرزمین‌های اشغالی نادیده بگیرد. حملات وحشیانه و بی‌رحمانه به مردم بی‌گناه غزه، از جمله زنان، کودکان و افراد دارای معلولیت، بخشی از کارنامه سیاه این رژیم است که همواره با اعتراض و محکومیت جهانی مواجه شده است.

انتخابات اخیر نشان داد که جامعه بین‌المللی به صورت فزاینده‌ای به مسائل حقوق بشری و رعایت حقوق افراد دارای معلولیت توجه دارد و اقداماتی جدی برای جلوگیری از نقض این حقوق انجام می‌دهد.

جمهوری اسلامی ایران همچنان به حمایت‌های خود از حقوق افراد دارای معلولیت ادامه خواهد داد و از تلاش‌های جامعه جهانی در این زمینه استقبال می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + = 10