اخبار

طالبان اجازه ندهند گروه‌های تروریستی ازخاک افغانستان استفاده کنند

رادیو پاکستان امروز چهارشنبه به نقل از منیر اکرم نماینده این کشور در سازمان ملل اعلام کرد: طالبان باید جلو استفاده گروه‌ های تروریستی از خاک افغانستان علیه همسایگان کابل را بگیرد.

بر اساس اعلام این رادیو، نماینده پاکستان در سازمان ملل در این باره اعلام کرد: پاکستان از تلاش‌ ها در زمینه از بین‌ بردن گروه‌ های تروریستی با احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان حمایت می‌ کند.

نماینده پاکستان در سازمان ملل همچنان گفت که جهان باید به تعهدات خود در زمینه ارسال کمک های بشردوستانه ۴.۲ میلیارد دلاری به افغانستان عمل کند.

در همین حال، اداره بازرسی ویژه آمریکا برای افغانستان (سیگار) هم در این خصوص گفت که جلوگیری از استفاده گروه‌ های تروریستی از خاک افغانستان علیه کشور پاکستان، بخشی از توافقنامه دوحه با طالبان بود.

در همین ارتباط، نشریه اکسپرس نیوز از راولپندی چند پیش از کشته شدن ۲ سرباز ارتش پاکستان در حمله تروریستی به ارتش این کشور در منطقه اعظم ورسک وزیرستان جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ارتش پاکستان (ISPR)، در عملیات تلافی جویانه سربازان پاکستانی یک تروریست کشته شد و مقادیری اسلحه و مهمات به دست آمد.

تروریست کشته شده در چندین عملیات مرگبار و کشتار غیرنظامیان بی گناه دست داشته است.

عملیات پاکسازی و جستجو برای یافتن تروریست‌ ها در منطقه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ پنج = 13