بیانیه

عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی مبانی نظری فرماندهی شهید سلیمانی الزامات تحقق تمدن نوین اسلامی است

دکتر محسن پاک آئین، عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی، امروز چهارشنبه، 4 اسفند ماه در روز پایانی سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» که از 30 بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده است، درباره فرماندهی شهید سلیمانی بر محور مقاومت و تمدن نوین اسلامی گفت:
« مبارزه با تروریسم به معنای استقرار صلح و امنیت در جهان است و مکتب سردار سلیمانی، به مثابه سردار مبارزه با تروریسم ارکانی داشت که راه تحقق تمدن نوین اسلامی را هموار می کرد.  نخست اینکه وی به لزوم برقراری امنیت منطقه ای تاکید داشت؛ به این معنا که کشورهای متفق در کنار هم باشند و برای امنیت منطقه تلاش کنند. دوم اینکه سردار سلیمانی به طور قاطع مخالف تجزیه کشورها و تغییر مرزهای بین المللی جغرافیای بود و تاکید داشت اگر مرز جغرافیایی کشورها با هدف تجزیه از سوی کشورهای بزرگ و ابر قدرت ها تغییر کند، باعث مناقشه و جنگ های جدیدی در منطقه خواهد شد.»
دکتر پاک آیین در ادامه افزود:
«یکی دیگر از پایه های نظری سردار سلیمانی حمایت از حاکمیت ملی کشورها بود؛ به این معنا که  وی با اعلام حمایت از حاکمیت کشورها در کشورهای پیرامونی از جمله عراق، سوریه ،یمن و لبنان، باعث شد دست قدرت های بزرگ کوتاه شود. همچنین، وی موضوع فلسطین را  به عنوان موضوع مهم و اول جهان اسلام برجسته کرد. در واقع، قدرت های بزرگ سعی دارند مسئله آزادی فلسطین را به حاشیه رانده و از اولویت کشورهای مسلمان تنزل دهند. موارد فوق، همگی از الزامات برقراری صلح پایدار  عادلانه و تحقق تمدن نوین اسلامی است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ دو = 7