اخبار

عطوان: غافلگیری‌های جدید مقاومت فلسطین در راه است

عطوان: غافلگیری‌های جدید مقاومت فلسطین در راه است

رژیم صهیونیستی که خود را در میان یک بحران پیچیده و بی‌سابقه داخلی و انواع چالش‌ها و تهدیدات خارجی گرفتار می‌بیند و هم‌زمان با آن سراسر فلسطین اشغالی به ویژه کرانه باختری تبدیل به مرکز عملیات‌های ضد صهیونیستیِ جوانان و رزمندگان مقاومت فلسطین شده، سعی دارد مجددا برای آرام کردن افکار عمومی شهرک‌نشینان و توجیه شکست‌های سریالی خود، به تهدیدات نخ‌نما شده ترور فرماندهان مقاومت روی بیاورد.

منابع آگاه فلسطینی در این زمینه اعلام کردند که مقاومت هشدار داده پاسخ به هرگونه تحرکات متجاوزانه رژیم اشغالگر یا اقدام برای ترور فرماندهان و رزمندگان مقاومت، فراتر از انتظار این رژیم خواهد بود و مقاومت اجازه نخواهد داد اشغالگران معادلات نبرد در نوار غزه یا خارج از آن را تغییر دهند.

صهیونیست‌ها قدرت انجام هیچ یک از تهدیدات خود را ندارند

در همین راستا «عبدالباری عطوان» تحلیلگر برجسته جهان عرب و سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای‌الیوم با انتشار یادداشتی نوشت، تجارب قبلی و بررسی دقیق اظهارات سران رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که هرچه دایره حملات مقاومت گسترده‌تر شود، تعداد کشته‌ها و زخمی‌های رژیم اشغالگر نیز بیشتر شده و سرویس‌های امنیتی و نظامی این رژیم در برابر عملیات‌های مقاومت ناکام می‌مانند. در این شرایط، صهیونیست‌ها طبق معمول به افزایش تهدیدات متوسل می‌شوند؛ یک بار با تهدید به بازگرداندن لبنان به عصر حجر و یک بار دیگر با تهدید به ترور فرماندهان مقاومت فلسطین.

عطوان افزود، ما دراینجا درباره 3 نفر صحبت می‌کنیم: «زیاد النخاله» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی، «صالح العاروری» معاون رئیس دفتر سیاسی حماس و مسئول شاخه نظامی این جنبش در کرانه باختری و نفر سوم «یحیی السنوار» رئیس حماس در نوار غزه. درباره اولین تهدید توخالی رژیم اشغالگر که مربوط به بازگشت لبنان به عصر حجر بود، سید «حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله در سخنرانی اخیر خود با لبخند مطمئنی که نشان از تحقیر صهیونیست‌ها داشت به تهدیدات پوچ این رژیم پاسخ داده و تاکید کرد: «این شما هستید که به عصر حجر برمی‌گردید و اگر شعله جنگ برافروخته شود چیزی به نام اسرائیل باقی نخواهد ماند».

وی تصریح کرد، ما باور نداریم کسی که از روی ترس و بزدلی نمی‌تواند حتی چادر حزب‌الله را در مزارع شبعا برچیند، جرات پرتاب یک موشک یا راکت به لبنان را داشته باشد؛ چه برسد به نابود کردن این کشور. اما درباره تهدیدات بعدی رژیم صهیونیستی مبنی بر ترور فرماندهان مقاومت، باید بگوییم که این تهدیدات اشغالگران نیز بیهوده است؛ زیرا در وهله نخست همه فرماندهان و رزمندگان مقاومت آرزوی شهادت را دارند و به همین خاطر وارد صفوف مقاومت شده‌اند. از آن گذشته رژیم اشغالگر قادر به انجام این تهدیدات نیست.

در ادامه این مقاله آمده است، فرماندهان و رزمندگان مقاومت که رژیم صهیونیستی درباره ترور آنها صحبت می‌کند، بسیار محتاط‌تر و باتجربه‌تر شده‌اند و مهمتر از همه این است که هرگونه اقدام برای ترور آنها منجر به آغاز یک جنگ بزرگ و شلیک ده‌ها هزار موشک به عمق فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو و همه شهرهای اشغالی فلسطین می‌شود. بعد از هشدار اخیر سید حسن نصرالله به اشغالگران مبنی بر اینکه هر سوء قصدی به هر یک از رهبران و فرماندهان مقاومت فلسطین که در لبنان حضور داشتند، با پاسخی قاطع همراه خواهد بود، رژیم صهیونیستی از ترس حزب‌الله و واکنش آن، از انجام هر عملیات تروری در لبنان خودداری کرد.

غافلگیری‌های جدید مقاومت فلسطین در راه است

عطوان تاکید کرد، ما با دو تن از رهبران مقاومت، یکی در نوار غزه و یکی در لبنان گفتگو کردیم و اطلاعاتی درباره تحولات احتمالی به دست آوردیم که می‌تواند بر جبهه لبنان یا کرانه باختری و غزه تاثیرگذار باشد:

-یکی از مسئولان فلسطینی که در لبنان است اعلام کرد، جنگ با رژیم اشغالگر حتمی و قریب‌الوقوع است. انتظار می‌رود که صهیونیست‌ها یورش بزرگی برای سیطره بر مسجدالاقصی و نابود کردن آن انجام دهند که به معنای انفجار اوضاع خواهد بود. جنگ بعدی برخلاف جنگ قبلی دیگر با میانجی‌گری طرف‌های مختلف متوقف نخواهد شد. طولانی شدن این جنگ بخشی از یک استراتژی جامع مقاومت بوده و ما برای هر احتمالی آماده هستیم.

-یک موضوع دیگر که نمی‌توان نادیده گرفت و برای ما بسیار تعجب‌آور بود، این است که یکی از منابع شرکت کننده در اجلاس اخیر مصر میان گروه‌های فلسطینی اعلام کرد، در این دیدار اصلا به تشدید عملیات‌های مقاومت در کرانه باختری پرداخته نشد و کشور میزبان یعنی مصر نیز برخلاف دوره‌های قبلی هیچ درخواستی برای توقف این عملیات‌ها نداشت؛ زیرا مصری‌ها تنها به نوار غزه توجه دارند و علاوه بر آن متوجه شده‌اند هر درخواستی برای آرام کردن کرانه باختری توسط گروه‌های مقاومت رد خواهد شد.

– به گفته همین منبع عملیات‌های مقاومت در کرانه باختری چند برابر خواهد شد و نه نظامیان و نه نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر قادر به کنترل اوضاع نخواهند بود. علاوه بر آن اطلاعاتی از جانب منابع موثق فلسطینی و اردنی وجود دارد که نشان می‌دهد طی روزها و هفته‌های آینده شاهد ورود سلاح‌های پیشرفته به کرانه باختری خواهیم بود.

عبدالباری عطوان در ادامه مقاله خود نوشت، اخیرا متوجه شده‌ایم که تهدیدات رژیم صهیونیستی برای حمله به نوار غزه که اکنون در شرایط آرامش نسبی است، بیشتر شده؛ زیرا ژنرال‌های ارتش رژیم اشغالگر می‌گویند اتاق مدیریت عملیات‌های کرانه باختری، در نوار غزه بوده و این اتاق بر عملیات انتقال سلاح و پول به گردان‌های مقاومت در کرانه باختری نظارت دارد.

نابودی اسرائیل نزدیک‌تر از هر زمانی است

این تحلیلگر برجسته فلسطینی تصریح کرد، اسرائیل این روزها در سخت‌ترین و خطرناک‌ترین مخمصه‌ها گرفتار شده؛ زیرا تهدیدهای نظامی و امنیتی هم‌زمان از داخل و خارج علیه این رژیم وجود دارد و مقامات آن به خوبی می‌دانند که جنگ آینده یک جنگ منطقه‌ای و چندجبهه‌ای خواهد بود. به همین دلیل مقامات رژیم صهیونیستی برای اطمینان خاطر دادن به شهرک‌نشینانِ وحشت زده خود، روی به تهدیدات پوچ آورده‌اند و جرات انجام هیچ یک از آنها را ندارند.

در پایان این یادداشت آمده است، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر چند بار تهدید به حمله به ایران یا نابودی حزب‌الله کرد؟ او چند بار تهدید به ترور یحیی السنوار ، زیاد النخاله، صالح العاروری و سید حسن نصرالله و بازگشت لبنان به عصر حجر کرد؟ آیا جرات انجام این تهدیدات را داشت؟ در پایان به نظر می‌رسد که پایان موجویت رژیم اشغالگر نزدیک‌تر از هر زمانی است و گذر زمان این را ثابت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − یک =