اخبار

قانونگذار سابق انگلیس: محاصره غزه جنایت علیه بشریت است

 گالووی که به مدت نزدیک به سه دهه قانونگذار در پارلمان انگلیس بود، در حساب ایکس خود به اظهارات یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مورد محاصره فلسطینی‌ها در نوار غزه واکنش نشان داد.

رژیم صهیونیستی در دور تازه‌ای از تنش‌ها میان گروه‌های مقاومت و این رژیم، حملات هوایی گسترده‌ای را علیه نوار غزه انجام داد که تا کنون بیش از ۴۰۰ فلسطینی به شهادت رسیدند.

پیش از این گالانت با صدور دستور محاصره کامل غزه، گفت که هیچ غذا، سوخت و برقی در این باریکه وجود نخواهد داشت.

سیاستمدار سابق هم که از سال ۱۹۸۷ تا ۲۰۱۵ به عنوان قانونگذار در مجلس انگلیس فعالیت داشت، در واکنش به این صحبت‌ها نوشت: این اعلام جنایت جنگی است؛ یک جنایت علیه بشریت.

درحالیکه هشدارهای نیروهای مقاومت برای توقف جنایت‌های رژیم صهیونیستی در قدس و کرانه باختری علیه فلسطینی‌ها کارساز نبود، رزمندگان مقاومت فلسطین از صبح شنبه عملیات همه جانبه و بی نظیر خود با نام «طوفان الاقصی» را از غزه علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند.

این عملیاتی است که در عمر ۷۵ ساله اشغالگران غاصب نظیر نداشته، تا این ساعت یک‌هزار کشته روی دست صهیونیست‌ها باقی گذاشته است.

رژیم صهیونیستی حملات هوایی گسترده‌ای را به غزه انجام داده که طبق اعلام وزارت بهداشت رام الله، ۴۵۰ نفر در کرانه باختری، قدس اشغالی و غزه به شهادت رسیده‌اند.

از این تعداد ۱۴ شهید از کرانه باختری و قدس و ۴۳۶ شهید از غزه هستند. وزارت بهداشت فلسطین همچین افزود: در میان ۴۳۶ فلسطینی که در غزه به شهادت رسیده‌اند، ۹۱ کودک و ۶۱ زن به چشم می‌خورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− سه = 5