اخبار

لندرکینگ: به صلح در یمن خوشبین هستیم

تیم لندرکینگ، نماینده امریکا در امور یمن، با اشاره به وجود همکاری با کشورهای عربی منطقه برای دستیابی به صلح در یمن، از یمنی ها خواست تا مذاکراتی را ایجاد کنند که به بحران کشورشان پایان دهد.

به گزارش «الخلیج آنلاین» روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین گفت: ما به امکان پیشرفت بیشتر به سوی صلح در یمن خوشبین هستیم و یمنی ها باید برای حل بحران کشورشان، گفت و گوهای دشواری با یکدیگر داشته باشند.

وی توضیح داد که در جریان سفر خود به منطقه در 14 آگوست، با مقامات یمن، عربستان، امارات، عمان و سازمان ملل دیدارهایی داشته است.

به گفته لندرکینگ، این گفت ‌و گوها بر فشار برای یافتن فرصت هایی برای پیشرفت در مذاکرات جاری به منظور تضمین یک توافق آتش بس جامع و جدید و آغاز گفت وگو میان طرفین درگیری در یمن برای صلح متمرکز بود.

نماینده آمریکا در امور یمن با اشاره به اینکه در حال حاضر دو اولویت بر پرونده یمن متمرکز شده است، گفت: اولویت نخست، دستیابی به آتش بس دائمی و دیگری آغاز گفت وگوی یمنی-یمنی برای پایان دادن به بحران این کشور است.

وی تاکید کرد که کشورش به همکاری با سازمان ملل، طرف های یمنی، شرکای منطقه ای و جامعه بین المللی برای دستیابی به ثبات و رفاه در یمن ادامه خواهد داد.

گفتنی است هفته گذشته وزارت خارجه امریکا اعلام کرد تیم لیندرکینگ، نماینده این کشور در امور یمن روز دوشنبه برای بررسی آتش بس دائم و صلح جامع به منطقه خاورمیانه می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت × = 14