اخبار

مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین در سال ۲۰۲۳ بعید است

مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین در سال ۲۰۲۳ بعید است

بر اساس افشای اسناد پنتاگون:

واشنگتن پست گزارش داد، یک سند از ارزیابی آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا که در میان اسرار لو رفته جدید از پنتاگون است، نشان می‌دهد که ایالات متحده انتظار ندارد مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین در سال ۲۰۲۳ برگزار شود.

پرونده‌های بسیار محرمانه پنتاگون که در هفته‌های اخیر به صورت آنلاین درز کرده است، اطلاعاتی را در مورد طیف وسیعی از موضوعات امنیتی حساس، از جمله دفاع هوایی اوکراین، فعالیت‌های نظامی روسیه و ارزیابی‌های ایالات متحده از جنگ اوکراین فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، در سندی که روزنامه واشنگتن پست به دست آورده، با اشاره به جنگ اوکراین آمده است: «مذاکرات برای پایان دادن به این درگیری در طول سال ۲۰۲۳ در تمام سناریوهای در نظر گرفته شده، بعید است.»

در این گزارش آمده است که این ارزیابی براساس داده‌های مربوط به تعداد نیروها، تسلیحات و تجهیزات هر یک از طرفین در درگیری اوکراین و همچنین فقدان اراده برای مذاکره از سوی مسکو و کی‌یف صورت گرفته است.

علاوه بر این، تحلیل اطلاعاتی ایالات متحده از وضعیت به این نتیجه رسید که حتی اگر اوکراین “تلفات ناپایدار به نیروهای روسیه” وارد کند و مقادیر “قابل توجهی” از سرزمین‌ها را تصرف کند، طبق گزارش روزنامه واشنگتن پست، این دستاوردها منجر به مذاکرات صلح نخواهد شد.

در همین حال، یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است به واشنگتن پست گفت که تصمیم‌گیری در مورد زمان مذاکره به عهده ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین و مردم اوکراین است.

مسکو عملیات نظامی خود علیه اوکراین را در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ آغاز کرد. از آن زمان تاکنون هیئت‌های روسیه و اوکراین در چندین دور مذاکرات صلح شرکت کرده‌اند، اما مذاکرات در نهایت به بن‌بست رسید. حتی پس از امضای فرمانی از سمت زلنسکی مبنی بر ممنوعیت مذاکره با مسکو در اکتبر ۲۰۲۲، روسیه تاکید کرده است که برای مذاکره با اوکراین آمادگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ پنج = 9