اخبار

معاون دبیرکل سازمان ملل توافق ایران و عربستان را دارای تبعات مثبت در منطقه دانست

معاون دبیرکل سازمان ملل توافق ایران و عربستان را دارای تبعات مثبت در منطقه دانست

مارتین گریفیتس در دیدار با مشاور ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی توافق اخیر ایران و عربستان سعودی در رابطه با از سرگیری روابط دو جانبه را دارای تبعات مثبت بر تحولات منطقه و پیشبرد روند صلح دانست.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه که به ایران سفر کرده با علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار و گفتگو کرد.

طرفین در این دیدار آخرین تحولات منطقه علی الخصوص گشایش روابط میان ایران و عربستان سعودی، مشکلات بشردوستانه در سوریه و یمن و همچنین چشم انداز صلح در منطقه را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

خاجی با اشاره به استقرار امنیتی و سیاسی موجود در سوریه، مشکلات اقتصادی و وضعیت بحرانی انسانی در سوریه علی الخصوص پس از زلزله اخیر را مهمترین معضل این کشور دانست و بر لزوم افزایش و تسریع انتقال کمک‌های بشردوستانه در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

خاجی در رابطه با یمن ضمن مثبت ارزیابی کردن مذاکرات اخیر در صنعا، اظهار داشت بیش از 20 میلیون یمنی نیاز فوری به کمک دارند و خواستار تعجیل مشارکت جامعه جهانی در مبارزه با مشکلات انسانی در یمن شد.

مارتین گریفیتس نیز توافق اخیر ایران و عربستان سعودی در رابطه با از سرگیری روابط دو جانبه را دارای تبعات مثبت بر تحولات منطقه و پیشبرد روند صلح دانست و بر اهمیت مشارکت و همکاری کشورهای منطقه در تامین نیازهای بشردوستانه مردم سوریه و یمن تاکید کرد.

وی همچنین امروز با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 × = شش