اخبار, اسلاید شو

موافقت شوراي امنيت با آتش بس در غزه

  شورای امنیت سازمان ملل پس از 40 روز بمباران غزه و کشتار کودکان و زنان بی گناه به پیش نویس قطعنامه آتش بس رای داد.
فلسطینیان در برابر بیمارستان شهدای الاقصی، برای شماری از پیکرهای شهدای حملات هوایی به مناطق مختلف نوار غزه، نماز میت خواندند.
بر اساس این پیش نویس باید گذرگاه‌هایی برای ارسال سریع و ایمن کمک‌های سازمان‌های بشر دوستانه سازمان ملل به غزه فراهم شود. در این پیش نویس مدت زمان قید نشده، ولی تاکید شده تا وقتی نیاز به ارسال کمک وجود دارد آتش بس برقرار خواهد بود. آزادی فوری و بدون قید و شرط همه اسراء نزد جنبش حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی از دیگر بندهای این قطعنامه است.
پیش نویس آتش بس را مالت ارائه داده و 12 عضو شورا با آن موافقت کرده‌اند. آمریکا، انگلیس و روسیه به آن رای ممتنع دادند. روسیه اعلام کرده این قطعنامه ناکافی است و باید آتش بس کامل برقرار شود. نماینده فلسطین در سازمان ملل با استقبال از آتش بس، از اینکه قطعنامه شورای امنیت کشتار 5000 کودک فلسطینی را محکوم نکرده انتقاد کرد.

موافقت شورای امنیت با آتش بس در غزهموافقت شورای امنیت با آتش بس در غزهموافقت شورای امنیت با آتش بس در غزهموافقت شورای امنیت با آتش بس در غزهموافقت شورای امنیت با آتش بس در غزهموافقت شورای امنیت با آتش بس در غزهموافقت شورای امنیت با آتش بس در غزهموافقت شورای امنیت با آتش بس در غزه

پزشک نروژی: وضع غزه از جهنم بدتر است
پزشک نروژی تصریح کرد وضع غزه به علت جنایت های رژیم صهیونیستی، بدتر از جهنم شده است و تقصیر این جنایت های وحشیانه متوجه رئیس جمهور آمریکا و سران اروپایی است.
شبکه تلویزیونی دموکراسی ناو در گفتگو با دکتر مادز گیلبرت ((Mads Gilbert)) پزشکی نروژی که مدتی در غزه حضور داشته و کار کرده است، دیدگاههای او را درباره جنگ غزه جویا شد. وی اوضاع مردم بی دفاع غزه را وحشتناک توصیف کرد که قربانی حمایتهای غرب از توحش نژادپرستانه اسرائیل شده اند.

تظاهرکنندگان ورودی مقر حزب دموکرات در واشنگتن را بستند
شبکه تلویزیونی قدس گزارش داد: تظاهرکنندگان که خواهان آتش بس در نوار غزه هستند، ورودی مقر حزب دموکرات آمریکا را در واشنگتن پایتخت این کشور بستند.

جنگنده های رژیم اشغالگر مسجد الرضا در خانیوس را بمباران کردند
به گزارش کانال تلگرامی فلسطین الیوم، جنگنده های اسرائیلی با بمباران مسجدالرضا در منطقه الفخاری در شرق خانیوس آن را ویران کردند.
این کانال تلگرامی درخبری دیگر اعلام کرد که یک پهپاد جاسوسی اسرائیل هم اکنون در آسمان شهرک جبع در جنوب شهر جنین و در ارتفاع نسبتا پایین در حال پرواز است.

آمریکا، مانع اصلی تصویب قطعنامه آتش بس در غزه
نماینده روسیه در شورای امنیت گفت: آمریکا مانع اصلی تصویب قطعنامه آتش بس انسان دوستانه در غزه است.
واکنش نماینده مالت به تاکید رژیم صهیونیستی بر مخالفت با قطعنامه شورای امنیت
نماینده مالت، تاکید رژیم صهیونیستی بر مخالفت با قطعنامه شب گذشته شورای امنیت برای دعوت به توقف درگیری‌ها در غزه را نا امیدکننده توصیف کرد.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، وانیسا فرایگر گفت، ناامیدکننده است که اسرائیل مخالفت خود با قطعنامه شورای امنیت را بلافاصله پس از تصویب آن، اعلام کرد.
وی افزود: شورای امنیت بالاترین نهاد در دیپلماسی چندجانبه است و قطعنامه های این شورا برای همه اعضا الزام آور است. به همین علت ناامیدکننده است که واکنش اولیه اسرائیل به این صورت بود.

نگرانی پزشک بیمارستان الشفاء از یورش مجدد تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی
رئیس بخش ارتوپدی بیمارستان الشفاء غزه، از یورش مجدد تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی به این بیمارستان، ابراز نگرانی کرد.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، عدنان البرش در مصاحبه با این شبکه گفت، بلدوزرهای ارتش اسرائیل از ورودی جنوبی به بیمارستان یورش بردند و حیاط پشتی بیمارستان را تخریب کردند. این بلدوزرها همه خودروها را به یک گوشه حیاط بیمارستان منتقل کردند.

بمباران اردوگاه النصیرات در نوار غزه
شبکه تلویزیونی المسیره در خبر فوری گزارش داد: جنگنده های ارتش اشغالگر، اطراف منطقه الدعوه در شمال اردوگاه النصیرات در نوار غزه را بمباران کردند.
آخرین آمار شهدای مقاومت تا این ساعت
– شهدای نوار غزه: 11556
کودکان شهید: 5104
زنان شهید: 3130
خبرنگاران شهید: 51
امدادگران شهید: 198
– شهدای کرانه باختری: 187
مجروحان غزه: بیش از 29800
آوارگان غزه: یک میلیون و 400 هزار نفر
واحد‌های تخریب شده: 41 هزار و 30 واحد
مراکز درمانی تخریب شده: 135
مراکز رسانه ای: 61
مدارس: 253
مساجد: 74
کلیساها: 3

ادامه درگیری فلسطینی ها و نظامیان اشغالگر در اردوگاه الفارعه در طوباس
خبرگزاری القسطل با انتشار تصاویری از ادامه درگیری فلسطینی ها با نظامیان رژیم اشغالگر در اردوگاه الفارعه در طوباس خبر داد.

9 شهید و ده‌ها زخمی در بمباران محل اسکان آوارگان در غزه
در حمله هوایی اسرائیل به یک جایگاه سوخت در مرکز شهر غزه که آوارگان در آن پناه گرفته بودند، 9 نفر شهید و دهها نفر زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 3 = بیست یک