اخبار

میقاتی: سازمان ملل جلوی نقض حاکمیت لبنان توسط اسرائیل را بگیرد

میقاتی: سازمان ملل جلوی نقض حاکمیت لبنان توسط اسرائیل را بگیرد

به گزارش از پایگاه خبری العهد، «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر پیشبرد امور لبنان در این باره تاکید کرد: لبنان به مفاد قطعنامه شماره ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل و هماهنگی میان ارتش و نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) برای حفظ ثبات در جنوب و در امتداد مرزها پایبند است.

میقاتی از سازمان ملل خواست که رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار دهد تا نقض‌ مدوام حاکمیت لبنان و عبور از خط مرزی ترسیم شده سازمان ملل بین لبنان و فلسطین اشغالی موسوم به (خط آبی) را متوقف کند؛ چراکه این اقدامات منجر به تشدید یک تنش خطرناک خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: لبنان به حق خود برای بازپس گیری اراضی اشغالی پایبند است و آنها را رها نمی‌کند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه بار دیگر به سمت لبنانی‌های معترض به دیوارهای سیم‌خاردار در مرز لبنان حمله‌ور شدند.

مرزهای جنوبی لبنان از صبح روز جمعه پس از یورش بلدوزرهای ارتش رژیم صهیونیستی به تپه‌های «کفرشوبا» و انجام عملیات حفاری دچار تنش شده است. جمعی از جوانان لبنانی از ساکنان منطقه ارتفاعات اشغالی کفرشوبا در اعتراض به این اقدام غیرقانونی صهیونیست‌ها سیم‌خاردارهایی را که رژیم اشغالگر در این منطقه قرار داده، برداشته و تونلی را که در منطقه کنده شده، پر کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز جمعه نیز هنگام نصب این سیم خاردارها با اعتراض گروهی از لبنانی‌های ساکن مناطق مرزی جنوب لبنان مواجه شد. معترضان لبنانی می‌گویند که نظامیان صهیونیست در اقدامی غیر قانونی، این سیم خاردارها را اندکی در داخل خط آبی نصب کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج + = 7