اسلاید شو, گفتگو

نقش امنیت‌ساز سردار سلیمانی در سطح ملی و فراملی

دکتر داود عامری ،دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی  به مناسبت سالگرد شهید سلیمانی در مصاحبه اختصاصی گفت : غرب از منطقه غرب آسیا و کشورهای منفعل و ضعیف می‌خواهد تا به نفع رژیم صهیونیستی گام بردارند و می‌خواهد مبارزه اسلام با اسلام را ایجاد کند.

داود عامری افزود ، در توسعه امنیت، عدالت و صلح منطقه‌ای و جهانی در باغ کتاب تهران اظهار داشت: غربی‌ها معتقدند که منطقه غرب آسیا باید بازمهندسی شود و قدرت‌های منطقه رو به تحلیل برود و با قدرت‌های ضعیف‌تری از کشورهای مسلمان منطقه روبرو باشند چون خواه ناخواه تاثیر اسلام را بر جهان خواهند دید. وی افزود: از دید آنها باید منطقه غرب آسیا محیطی ناآرام و دچار آنارشی باشد تا منطقه را براساس چیزی که خود صلاح می‌دانند، بازمهندسی کنند.

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی عنوان کرد: آنان با ورود داعش و ایجاد جنگ‌های نیابتی، خواستند جبهه اسلام و صهیونیسم را تغییر داده و مبارزه اسلام با اسلام ایجاد کنند تا هم به نفع اسراییل تمام شود و هم در منطقه ایجاد ناامنی کنند.

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی ادامه داد: امروز جنگ شناختی گام نخست برای مقابله و رویایی است و سردار شهید سلیمانی با این شناخت توانست پیروز شود و راهبردها و طرح‌های مناسب را در مقابل دشمنان طراحی کند. گام دوم ایشان، تبلور و اراده کشورهای اسلامی را به نمایش گذاشت جایی که جهان اسلام آرام آرام شرایط مثبتی پیدا کرد و اراده ای برای مبارزه با رژیم صهیونیستی ایجاد شد.

عامری درباره شخصیت شهید سلیمانی اظهار داشت: او را در کنار خود نداریم باید تلاش کنیم تا نقش ایشان را در جهان بیشتر بشناسیم و نقش ایشان را در صلح و ثبات منطقه، در مقابله با تروریسم در منطقه و نقش امنیت‌ساز او در سطح ملی و فراملی را واکاوی کنیم. وی اضافه کرد: شهید سلیمانی به نمادی از مبارزه با استکبار تبدیل شده است همه باید او را بهتر بشناسند. این استقبال و تشییع حماسه‌گونه از سردار سلیمانی تصویری ایجاد کرده که برای هیچ انسانی در این ساحت قابل تصور نیست یعنی سلیمانی برای امنیت و عدالت بشر گام بزرگی برداشته است.

عامری با بیان اینکه نقش شهید سلیمانی را می‌توان در دو حوزه تاثیر بر دشمنان بشریت و تاثیر بر اسلام و مسلمین بررسی کرد، گفت: باید دید خاستگاه هر دو امروزه در جهان چگونه است.

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی افزود: شهید سلیمانی از نیروهای متفرق اسلامی جبهه مقاومت ساخت و با جمع کردن سرمایه‌های کوچک، قدرت و سرمایه بزرگی ساخت که امروز می‌تواند مسیر قدرت اسلام را تضمین کند. اراده قوی وی توانست این سرمایه بزرگ را به کار بگیرد. در کنار این، همگرایی شکل داد که باعث ظهور اسلام بزرگ شد و همه اینها نیازمتد توجه جدی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 5 = سیزده