اخبار

هلاکت شماری از سران تروریست ها در سوریه/تحرکات جدید نظامی آمریکا در دیرالزور

هلاکت شماری از سران تروریست ها در سوریه/تحرکات جدید نظامی آمریکا در دیرالزور

به نقل از الوطن، به دنبال تعرض تروریست ها به منطقه کاهش تنش واقع در شمال غرب سوریه، ارتش سوریه مواضع تروریست ها را در این منطقه گلوله باران کرد.

ارتش سوریه در پاسخ به اقدامات تروریست ها، مواضع آنها در منطقه «جورین» و اطراف آن در سهل الغاب واقع در ریف حماه را هدف حملات توپخانه ای و پهپادی قرار داد.

همزمان نظامیان تروریست و اشغالگر آمریکایی پایگاه ها و مواضع خود که در مقابل پایگاه های ارتش سوریه در ریف دیرالزور (در شرق این کشور) را تقویت کردند. و در مقابل ارتش سوریه نیز در صحرای شرقی این کشور عملیات زمینی برای پاکسازی آن منطقه از بقایای داعش انجام داد.

نیروهای روسی نیز به تنهایی عملیات گشت زنی در منطقه «عین العرب» انجام دادند.

از سوی دیگر نیروهای اشغالگر ترکیه اعلام کردند که ۱۱عنصر از شبه نظامیان «یگان های حمایت از خلق» وابسته به نیروهای «قسد» در منطقه منبج در ریف شمالی حلب را به هلاکت رساندند.

خبرنگار الوطن در حماه اعلام کرد که ارتش سوریه مواضع جبهه تروریستی النصره و هم پیمانان آن در ریف ادلب را هدف حملات توپخانه ای سنگین قرار داده است.

همچنین در پاسخ به تعرض های توپخانه ای و پهپادی تروریست ها به ریف حماه و لاذقیه، ارتش سوریه با همکاری نیروی هوایی روسیه عملیات متعدد و سنگین هوایی علیه مواضع تروریست و انبارهای تسلیحات آن ها انجام دادند.

این حملات منجر به ویرانی مواضع تروریست ها، منهدم شدن تسلیحات و پهپادهای آنها و کشته یا زخمی شدن ده ها تروریست شد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تعدادی از سرکردگان تروریست ها از جمله “عبدالکریم ابوداود الترکستانی”، “سیف الله ابوعبدالحق الترکستانی”، “مصطفی شیخ الست”، “عبدالرحمن سعدون”، “ابوکرار”، “محمد سعید نصوح”، “رضوان معترماوی” و “محمود شیخ الحاره” در این حملات به هلاکت رسیدند.

منطقه «کاهش تنش» ادلب شامل استان ادلب و بخش‌هایی از استان‌های حلب، حماه و لاذقیه است و در این مناطق عناصر تروریستی جبهه النصره و شبه نظامیان مسلح وابسته به ترکیه حضور دارند.

براساس توافق سال ۲۰۱۷ میلادی میان ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن صلح آستانه چهار منطقه امن در سوریه ایجاد شد.

سه منطقه در سال ۲۰۱۸ میلادی به کنترل ارتش سوریه درآمد، اما منطقه چهارم که ادلب استانی در شمال غربی سوریه و بخش‌هایی از استان‌های لاذقیه، حما و حلب را در بر می‌گیرد، هنوز در دست گروه‌های تروریستی قرار دارد و گفته می‌شود که کنترل این منطقه بیشتر در اختیار گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) است.

اواخر تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی، سران روسیه و ترکیه در سوچی روسیه به توافقی دست یافتند که طی آن ترکیه وعده داد که بدون خونریزی تروریست‌های مستقر در این منطقه را خارج یا خلع سلاح کند؛ اتفاقی که تا امروز رخ نداده و تروریست‌ها در این منطقه هر از چندگاهی به نیروهای نظامی سوریه یا پایگاه روسیه در اطراف این منطقه حمله می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = چهار