اخبار

واکنش ایران به ناآرامی‌ها در سودان

واکنش ایران به ناآرامی‌ها در سودان

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به ناآرامی‌های در سودان که به کشته شدن چندین غیرنظامی انجامیده، واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تحولات و ناآرامی های جدید سودان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نگرانی خود را از آنچه در کشور مسلمان و برادر سودان در حال وقوع است، ابراز می نماید.

امیدواریم برادران سودانی در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان، ضمن خویشتنداری و توسل به گفتگو، به اختلافات داخلی پایان داده و از شرایط نگران کننده کنونی با گفتگو و آرامش عبور نمایند.

کنعانی تاکید کرد که بدون شک تنها راه حل گذار از بحران به وجود آمده، گفتگوهای سودانی- سودانی و اجماع داخلی روی یک ابتکار ملی است.

منابع محلی در سودان گزارش دادند که درگیری‌هایی بین نیروهای واکنش سریع و ارتش رخ داده است و این درگیری‌ها در مناطق مختلف خارطوم و اطراف فرودگاه مِروی جریان دارد. واکنش سریع که با ارتش سودان در خارطوم درگیر شده است، اعلام کرد: با گروه‌های میانجی برای خاتمه درگیری در حال تماس هستیم.

نیروهای واکنش سریع در سودان، ارتش این کشور را به حمله به یکی از مراکز خود در خارطوم متهم کرد و درباره جزئیات این درگیری گفته، نیروهای واکنش سریع با ورود نیروهای ارتش به مقرشان در اردوگاه “سوبا” در خارطوم غافلگیر شده و به نیروهای ارتش حمله کردند.

تنش بین ارتش سودان و نیروهای واکنش سریع برای سومین روز متوالی به اوج رسیده است و هر دو جناح نیروهای طرفدار خود را به خیابان‌ها کشانده‌اند. گزارش‌ها حاکی است که درگیری بین نیروهای ارتش و واکنش سریع به خیابان‌های اصلی خارطوم کشیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 4 = هیچ