اخبار

پاپ خواستار پایان خشونت در اراضی اشغالی شد

 رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (یکشنبه) خواستار توقف حملات و خشونت در دور تازه درگیری‌ها بین فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی شد و گفت: تروریسم و جنگ مشکلات را حل نخواهد کرد و فقط باعث افزایش درد و رنج و مرگ افراد بی‌گناه می‌شود.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز افزود: پاپ فرانسیس در نطق هفتگی خود در میدان سن پیتر اظهار داشت: با نگرانی و اندوه اتفاقاتی را که در حال رخ دادن است، دنبال می کند.

وی ضمن ابراز همبستگی با خانواده های قربانیان گفت برای آنهایی که ساعت ها وحشت و رنج را تجربه می کنند، دعا می کنم.

رهبر کاتولیک های جهان اظهار داشت: بیایید حملات و استفاده از سلاح را متوقف کنیم، زیرا تروریسم و جنگ راه حلی را ارائه نمی دهند و فقط باعث کشتار و درد و رنج بیشتر بسیاری از افراد بی گناه می شود.

وی اضافه کرد: جنگ یک شکست است، هر جنگی، شکست محسوب می شود. بیایید برای صلح در فلسطین و سرزمین های اشغالی دعا کنیم.

به نوشته رویترز، روز یکشنبه حملات چندجانبه گروه های فلسطینی به شهرک های صهیونیستی باعث کشته شدن دستکم ۲۵۰ نفر صهیونیست شد. در بمباران های تلافی جویانه رژیم صهیونستی نیز بیش از ۳۰۰ نفر از فلسطینی ها جان باختند.

تازه ترین گزارش ها از افزایش شمار کشته های صهیونیست به ۶۰۰ نفر حکایت دارد. عملیات غافلگیرانه و گسترده فلسطینی ها در اراضی اشغالی امروز در حالی وارد دومین روز خود شد که نیروهای جهاد اسلامی و عریق الاسود نیز به حماس ملحق شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ سه = 9