بیانیه

پیام مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت بعثت پیامبر صلح و عدالت

بسم الله الرحمن الرحیم

اقراء باسم ربک الذی خلق
بعثت پیامبر اعظم حضرت محمدالمصطفی (ص) سرآغاز نزول جامع‌ترین و كامل‌ترین برنامه تكامل انسان است.
مبعث پیامبر (ص) یادآور حیات ارزش های والای انسانی در جامعه جاهلیت پرور و تفتیده به شعله های شرك و نافرمانی حضرت رحمان است كه نبوت آخرین رسول خود، رحمت و مهرورزی را بر جهانیان تمام كرد و بدین طریق دین كامل خود را برای سلام و صلاح بشر ارزانی داشته است.
مجمع جهانی صلح اسلامی در پیام خود آورده است: آخرین نبی گرامی خداوند، رسالت خود را تكمیل مكارم اخلاق قرار داد تا بشریت بعد از آن همه خونریزی، جنگ و نابرابری‌های غیرانسانی، در دامن عدالت و صلح، به آرزوی دیرینه خود كه همانا زندگی در صلح و آرامش واقعی است، دست یابد و زنگارهای خشونت و كین خواهی را از دل‌های آفت‌‎زده بزداید.
همچنین در این پیام آمده است: پیام نبی مكرم اسلام، همانند سایر پیامبران الهی پیام ‘دوستی، برادری و برابری، صلح و عدالت است كه همه بشریت را ترغیب كنند تا به روح تعالیم و آموزه های اسلام كه همانا صلح و دوستی و عدالت و آزادی و مبارزه با نظام سلطه است، توجه بیشتری داشته باشند تا با تاسی از این موهبت عظیم، صلح عادلانه در سراسر جهان گسترش یابد و انسانها در سایه چنین صلحی، جهانی امن و سرشار از معنویت و اخلاق را برای خود و نسل های آینده بسازند.
مجمع جهانی صلح اسلامی در پیام خود این عید بزرگ را به همه صلح جویان، عدالت خواهان، اندیشمندان نخبگان و به خصوص پیروان راستین نبی اكرم اسلام تبریك و تهنیت عرض مینماید.

مجمع جهانی صلح اسلامی
خرداد ماه 1391

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش × 7 =