اخبار

کنعانی در واکنش به بحران‌های رژیم صهیونیستی: بنیاد بی‌ریشه با تندبادی فروخواهد ریخت

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعتراضات خیابانی علیه رژیم صهونیستی نوشت: «البته این فقط یکی از بحران‌های متراکم در اسرائیل است. بنیاد بی ریشه با تندبادی فروخواهد ریخت.»

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعتراضات علیه رژیم صهیونیستی در توئیتی نوشت: «بحران پنهان هویت در لانه عنکبوت آشکار شد. اردوکشی خیابانی در تل‌آویو و دیگر مناطق اشغالی 10 هفته است که بطور متناوب ادامه دارد.»

وی ادامه داد: «البته این فقط یکی از بحران‌های متراکم در اسرائیل است. بنیاد بی ریشه با تندبادی فروخواهد ریخت.»

کنعانی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم نوشت: “وَإِنَّ أَوْهَنَ الْبُيُوتِ لَبَيْتُ الْعَنكَبُوتِ”

اتفاقاتی که طی چند ماه گذشته در داخل فلسطین اشغالی در حال رخ دادن است؛ از تشدید قابل توجه عملیات‌های مقاومتی فلسطینیان تا عمیق‌تر شدن شکاف اجتماعی و سیاسی جامعه صهیونیستی تا حد تنش‌ها و درگیری‌های داخلی و تظاهرات‌های چندصدهزار نفری اسرائیلی‌ها علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه وی، نمی‌تواند اتفاقات عادی و معمولی تلقی شود.

این تنش‌های مستمر در میان صهیونیست‌ها درحالی است که سران این رژیم مدعی بودند قدرت مقابله با هرگونه شکاف داخلی را دارند و هر اقدامی که لازم بوده برای انسجام و ثبات اجتماعی اسرائیلی‌ها انجام داده‌‌اند. احزاب سیاسی رژیم صهیونیستی از زمان آغاز اشغالگری در فلسطین در سال 1948 یک هدف اصلی را دنبال می‌کردند و آن هم تثبیت انسجام موجودیت اسرائیل مبتنی بر رویکرد نژادپرستانه علیه فلسطینیان و همه اعراب تحت حمایت آمریکا و متحدان غربی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 + = ده