کنفرانس ها

گزارش روز پایانی سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی»

فرماندهی تمدن ساز سردار سلیمانی در نگاه دانش پژوهان ایرانی و خارجی
امروز چهارشنبه، 4 اسفند ماه، در جلسه پایانی سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» که با تلاش «مجمع جهانی صلح اسلامی»  از 30 بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده بود، گروه دیگری از چهره های فرهنگی، سیاسی و دانشگاهی ایرانی و خارجی، درباره سردار شهید قاسم سلیمانی سخن گفتند. در جلسه امروز اندیشمندان ذیل دیدگاه های خود را بیان کردند:
• دکتر علی خندق آبادی، عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی
• فوزیه شاهد، فعال رسانه و خبرنگار پاکستانی
• ناصر شیرازی، معاون دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین
• شبیر حسنعلی، تحلیل گر سیاسی و اسلام شناس مقیم انگلیس
• دکتر سید محمد عباس رضوی، استاد دانشگاه بمبئی
• دکتر محسن پاک آئین، عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی

 

دکتر علی خندق آبادی: مکتب شهید سلیمانی بهترین مصداق مکتب انسان کامل است
دکتر علی خندق آبادی، عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی در سخنان امروز خود گفت «مکتب شهید سلیمانی شگفت انگیز بود زیرا توانست ساختاری از سبک زندگی بدیع در عصر ما ایجاد کند تا به اهداف معنوی برسیم. «علاوه بر این، او یک شخصیت پاراسیاسی بود که جنبه های سیاسی نتوانست او را در طول زندگی تحت تاثیر قرار دهد. همه او را حتی ابرقدرت ها و دشمنانش تحسین خواهند کرد. مکتب شهید سلیمانی بهترین درس برای پیروی از مکتب انسان کامل است.»
فوزیه شاهد: سکوت مجامع حقوقی بین المللی نسبت به ترور سردار سلیمانی تاسف بار است
فوزیه شاهد، فعال رسانه و خبرنگار پاکستانی، در سخنان امروز خود گفت سردار سلیمانی مهمان دولت عراق بود و ترور وی جرمی سنگین تر از زیر پا گذاشتن مرزها است. شخص ترامپ، ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا خودش اعلام کرد که این ترور به دستور او صورت گرفته است. بنابراین عامل جنایت معلوم است اما وقتی پای آمریکا به میان میاید مجامع حقوقی بین المللی  سکوت می کنند که واقعا تاسف بار است.
ناصر شیرازی: ترور شهید سلیمانی حمله به اقتدار و استقلال عراق بود
ناصر شیرازی، معاون دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین در جلسه امروز تاکید کرد سردار سلیمانی مهمان دولت عراق و ابومهدی المهندس شهروند عراق و فرمانده نیروی قانونی نظامی بود. جنایت ترور این دو فرمانده نظامی نه فقط ترور دو فرد، بلکه حمله به اقتدار و استقلال عراق بود.»
شبیر حسنعلی: شهید سلیمانی مصداق اصحاب رسول خدا (ص) در سوره «فتح» بود
شبیر حسنعلی، تحلیل گر سیاسی و اسلام شناس مقیم انگلستان، در سخنان امروز خود گفت «افرادی مانند حاج قاسم مصداق اصحاب رسول خدا (ص) هستند. خداوند در آیه 29 سوره مبارک «فتح» می فرماید: «محمّد (ص) فرستاده خداست؛ و کسانی که با او هستند در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند؛ پیوسته آنها را در حال رکوع و سجود می‌بینی در حالی که همواره فضل خدا و رضای او را می‌طلبند…..» شهادت حاج قاسم بسیار دردناک بود و دل ما را رنجور کرد اما در مکتب الهی مقاومت، می دانیم که این شهید پیروزی بزرگی را به دست آورده و به فیضی دست یافته است که خداوند متعال تنها به افرادی خاص عطا می کند.»
دکتر سید محمد عباس رضوی: فرماندهی شهید سلیمانی تئوری حیات درازمدت داعش را باطل کرد
دکتر سید محمد عباس رضوی، استاد دانشگاه بمبئی در سخنان امروز خود گفت آمریکا و هم پیمانانش می‌گفتند که سی سال طول می‌کشد که داعش از این منطقه بیرون برود. جمهوری اسلامی ایران حمایت خود را از گروه های مقاومت در منطقه آغاز کرد و با محوریت  شهید سلیمانی و متحد کردن قبایل و مذاهب به عنوان راهبرد برای مقابله با دشمن این تئوری آمریکایی ها و اروپایی ها را بر هم زد و داعش را در مدت زمان کوتاهی شکست داد.»
دکتر محسن پاک آئین: مبانی نظری فرماندهی شهید سلیمانی الزامات تحقق تمدن نوین اسلامی است
دکتر محسن پاک آئین، عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی در جلسه امروز حمایت از تمامیت ارضی کشورها، حمایت از حاکمیت ملی کشورها، برقراری امنیت منطقه ای و اولویت دادن به مسئله فلسطین را  مبانی نظری فرماندهی شهید سلیمانی دانست که همگی از ملزومات تحقق تمدن نوین اسلامی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 4 =