اخبار

گوترش: تلفات سازمان ملل در غزه بی‌سابقه بود

 گوترش در جلسه شورای امنیت اعلام کرد که از ابتدای تهاجمات اسرائیل، 111 عضو خانواده سازمان ملل در غزه جان خود را از دست دادند.

گوترش در اضافه کرد: این بزرگترین تلفات پرسنل سازمان ملل در تاریخ این سازمان بوده است.

دبیر کل سازمان ملل در مورد تلفات بالای فلسطینی‌ها بر اثر حملات رژیم صهیونیستی بیان کرد: مردم غزه در میانه یک فاجعه بزرگ انسانی در مقابل چشمان جهان هستند.

او همچنین در خصوص تلاش‌ها برای برقراری آتش بس دائمی، خاطر نشان کرد: مذاکرات فشرده برای طولانی‌تر کردن آتش بس در حال انجام است که به شدت از آن استقبال می‌کنیم. اما معتقدیم به یک آتش بس بشردوستانه واقعی نیاز داریم.

آتش بس فعلی بین حماس و رژیم صهیونیستی پس از 6 روز فردا پنجشنبه منقضی خواهد شد. ذیل این توافق 60 اسیر صهیونیست و 180 اسیر فلسطینی در حال حاضر آزاد شدند و تعداد بیشتری امروز چهارشنبه طبق توافق آزاد خواهند شد. قطر به عنوان میانجی اعلام کرده است که مذاکره کننده‌ها در حال کار بر روی یک آتش بس پایدار هستند.

پس از تمدید 48 ساعته توافق آتش بس 4 روزه، یک گروه 12 نفره جدید از اسرای در بند حماس روز سه‌شنبه به صلیب سرخ تحویل شدند و 30 فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد شدند.

گوترش از این توافق که «با کمک دولت‌های قطر، مصر و آمریکا» به دست آمده، استقبال کرد.

به گفته مقامات حماس، حملات هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی به غزه نزدیک به 15 هزار شهید برجای گذاشته و بخش‌های زیادی از شمال این منطقه را به ویرانه تبدیل کرد.

گوترش گفت: «در همین حال، تخمین زده می‌شود که 45 درصد از خانه های غزه آسیب دیده یا ویران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× دو = 10