اخبار

آغاز کنفرانس مبارزه با تروریسم و پولشویی در نامیبیا

کنفرانس ۱۰ روزه مبارزه با تروریسم و پولشویی با حضور نمایندگان کشورهای آفریقایی و رهبران دینی از امروز، ۲۰ شهریور در ویندهوک نامیبیا آغاز به کار کرد.

حجت‌الاسلام ابوالفضل صبوری، مدیر مرکز اسلامی قبا نیز به عنوان نماینده مسلمانان به این کنفرانس دعوت شده بود.

در نخستین روز این کنفرانس، نماینده مسلمانان نامیبیا گفت: حملات تروریستی در سال ۲۰۲۲ در آفریقا ۹۴ درصد افزایش یافته و در این سال بیش از ۱۰ هزار نفر در حملات تروریستی کشته شده‌اند که بیش از ۵۰ درصد قربانیان شهروندان عادی بوده‌اند.

وی با بیان اینکه درآمد گروه‌های تروریستی به طور معمول از راه قاچاق است، بیان کرد: بیشترین حملات تروریستی در کشورهای بورکینافاسو، سومالی، دی آر سی مالی و نیجریه بوده است.

حجت‌الاسلام ابوالفضل صبوری اظهار کرد: از جمله گروه‌های تروریستی فعال در آفریقا بوکوحرام و الشباب است که وابسته به القاعده یا داعش هستند.

نماینده مسلمانان موزامبیک نیز با حضور در این کنفرانس توضیح داد: هر چند وضعیت جنوب آفریقا بهتر از مرکز و غرب آن است اما گسترش تروریسم در کشور او در جنوب شرقی آفریقا موجب نگرانی است.

در ادامه، حجت‌الاسلام ابوالفضل صبوری، نماینده مسلمانان نامیبیا گزارش مختصری از کشور خود ارائه داد و گفت: از سال ۲۰۱۲ که مرکز مبارزه با تروریسم در نامیبیا تشکیل شده، حمله تروریستی در آن اتفاق نیفتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 + = چهارده