اخبار

ارسال سلاح به اوکراین از سوی اروپایی‌ها روش مناسبی برای صلح نیست

وزیر خارجه مجارستان در سخنانی با اعلام احتمال سفر نخست وزیر کشورش به کی‌یف تصریح کرد: ارسال سلاح به اوکراین از سوی اروپایی‌ها روش مناسبی برای رسیدن به صلح نیست.

به نقل از وبگاه اینتل ریپابلیک، «پیتر سیارتو» وزیر امور خارجه مجارستان امروز دوشنبه اعلام کرد که «ویکتور اوربان» نخست وزیر کشورش احتمالا به کی یف سفر می کند.

وزیر امور خارجه مجارستان در این باره ادامه داد: دعوتنامه را دریافت کردیم و حالا باید بخش فنی مقدمات را کامل کنیم. اخیراً نخست وزیر با رئیس جمهور «زلنسکی» (رییس جمهور اوکراین) در بروکسل گفتگو کرد.

وی در این باره اضافه کرد: ما همیشه برای گفتگو آماده ایم.

در همین ارتباط، وزیر امور خارجه مجارستان در مصاحبه‌ با شبکه سوئدی «اس‌ وی‌ تی» (SVT) تأکید کرد که ایده ارسال سلاح به اوکراین از سوی کشورهای اروپایی روش مناسبی برای رسیدن به صلح نیست.

«پیتر سیارتو» افزود: راه حل‌ های ارائه شده از سوی اروپایی‌ ها برای جنگ اوکراین تاکنون کارساز نبوده است. نخستین گام برای برقراری صلح در اوکراین باید جلوگیری از کشته شدن مردم و برقراری آتش‌بس در اولین فرصت ممکن باشد. مجارستان بر خلاف سایر کشورهای اروپایی اولویت اول جنگ اوکراین را توقف کشتار مردم می‌ داند که تنها مسیر برای دستیابی به صلح است.

خبرگزاری رویترز چندی پیش به نقل از منابع خود نوشت: انتظار می‌رود دولت آمریکا بسته کمک نظامی دیگری به اوکراین را به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار را اعلام کند.

گفته شده بود که این بسته عمدتاً شامل مهمات، به ویژه راکت‌های هیمراس HIMARS و گلوله‌ های مخصوص خودروهای شلیک برادلی (BDV) خواهد بود

به گفته پنتاگون، از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، ایالات متحده چند ده میلیارد دلار کمک نظامی به کی یف ارسال کرده است. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و سایر مقامات بارها در مورد تهدیدات احتمالی گسترش تسلیحات غرب از اوکراین به مناطق دیگر هشدار داده‌اند. به گفته آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا، نظامی کردن اوکراین توسط غرب یک تهدید مستقیم برای امنیت اروپا و جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × = نُه