اخبار

استقبال اتحادیه عرب از گزارش کمیسیون بین المللی تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی

اتحادیه عرب از گزارش کمیسیون بین المللی تحقیقات وابسته به سازمان ملل متحد درباره اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی استقبال کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری وفا فلسطین، اتحادیه عرب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، این گزارش بر وظیفه جامعه بین المللی در تعهد به پایان دادن به اشغالگری غیرقانونی رژیم صهیونیستی تاکید می کند.

اتحادیه عرب ضمن قدردانی از تلاش های کمیته بین المللی تحقیقات و نتایج گزارش آن اعلام کرد، آنچه در این گزارش آمده ادامه موضع گیری‌ها و گزارش‌های سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری است که جنایت‌های رژیم صهیونیستی را در حق ملت فلسطین، سرزمین و مقدسات آنها از جمله جنایت‌های جنگی، پاکسازی نژادی، تحمیل سیستم آپارتاید مستندسازی می‌کند.

در این بیانیه سعید ابوعلی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین و اراضی اشغالی عربی تاکید کرد که در گزارش مذکور به برنامه‌ها و سیاست‌های رژیم صهیونیستی در مورد گسترش شهرک سازی و نیت این رژیم بر تصاحب همیشگی فلسطین اشاره شده که همگی نقض قوانین بین المللی است.

وی با تاکید بر لزوم پاسخگویی و محاکمه رهبران و مقامات اشغالگر به دلیل جنایات و نقض شدید حقوق بشر، از جامعه جهانی خواست تا اقدامات لازم را برای حمایت از حقوق مردم فلسطین و اجرای عدالت در مورد آنها جهت دستیابی به حقوق مشروع خود و پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− شش = 3