تازه های نشر

اسلام، صلح و عدالت اجتماعی: چشم اندازی مسیحی

اسلام، صلح و عدالت اجتماعی: چشم اندازی مسیحی

کتاب بررسی‌ای همدلانه، جامع و مرتبط با برخی چالش‌های عدالت اجتماعی در دنیای مسلمانان است چرا که متأسفانه بسیاری از غیرمسلمانان در مورد دیدگاه مسلمانان نسبت به موضوع عدالت اجتماعی، تنها تصاویر مغرضانه و نادرست رسانه‌ها را فرا می‌گیرند.
«اسلام، صلح و عدالت اجتماعی: چشم‌اندازی مسیحی» (Islam, Peace and Social Justice: A Christian Perspective) اثری به زبان انگلیسی، نوشته «کریستین وان گوردر» (A. Christian Van Gorder) و از تازه های نشر «جیمز کلارک اند کو» که درآوریل 2014 روانه بازار شده است.
نویسنده این کتاب، دکترای خود را در زمینه رابطه مسلمانان و مسیحیان از دانشگاه «کویین بلفاست» ایرلند دریافت کرده است. وی نویسنده هشت کتاب و مقالات متنوع در حوزه ادیان و مذاهب جهان نیز هست. نویسنده این کتاب به مدت 12 سال در حوزه تعاملات مسلمانان و غیرمسلمانان به تحقیق و تدریس پرداخته و حدود 6 سال نیز در جوامع مسلمان آسیا، زندگی کرده است. او تاکنون تحقیقاتي گسترده درباره مسلمانان خاورمیانه، جنوب آسیا، شمال آفریقا، اروپا و آمریکا انجام داده است.
در معرفی این کتاب می خوانیم: «جهان ما مملو از عباراتی وحشتناک از خشونت و بی‌عدالتی است که اغلب با شعارهای مذهبی توجیه شده‌اند. «اسلام، صلح و عدالت اجتماعی: چشم اندازی مسیحی» بررسی‌ای همدلانه، جامع و مرتبط با برخی چالش‌های عدالت اجتماعی در دنیای مسلمانان است چرا که متأسفانه بسیاری از غیرمسلمانان در مورد دیدگاه مسلمانان نسبت به موضوع عدالت اجتماعی، تنها تصاویر مغرضانه و نادرست رسانه‌ها را فرا می‌گیرند.»
این کتاب توسط یک غیرمسلمان نوشته شده و سعی دارد درمانی دلسوزانه و دقیق‌تر را با تمرکز ویژه بر تشابه و تفاوت اسلام و مسیحیت ارائه كند. همچنین به روش‌های مشارکت در عدالت اجتماعی که می‌تواند میان پیروان این دو دین بزرگ سنتی ایجاد شود، اشاره دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 − سه =