اخبار

اظهارات نژادپرستانه سرکنسول جدید اسرائیل در آمریکا کار دستش داد

اظهارات نژادپرستانه سرکنسول جدید اسرائیل در آمریکا کار دستش داد

اظهارات نژاد پرستانه سرکنسول معرفی شده رژیم اسرائیل برای نیویورک، مخالفت وزارت خارجه آمریکا را در پی داشت و همین مسئله شد که تل‌آویو، به فکر سرکنسول جدیدی باشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خانم «مای گولان» اخیرا از سوی کابینه رژیم اسرائیل به عنوان سرکنسول جدید این رژیم در شهر نیویورک انتخاب شد و مقرر بود جانشین «آساف زامیر» شود که اظهارات نژادپرستانه‌اش کار دستش داد و آمریکایی‌ها نیامده عذرش را خواستند.

یدیعوت آحارانوت نوشت که عقب نشینی از تعیین گولان برای کنسولگری نیویورک در برهه‌ای اتفاق می‌افتد که بحران بین واشنگتن و تل‌آویو از سال‌ها روبه افزایش است، و چه بسا افزایش نیز داشته باشد.

ریک یاکوبس، حاخام و رئیس اتحادیه اصلاحات یهودی در این باره گفته که ما نیاز به سرکنسول جدید فهمیده و دیپلمات داریم که از نظر اخلاقی هم بتوان به آن اعتماد داشت ولی گولان از این گونه افراد نیست؛ «زیران صهیونیست‌گرایی او به اسرائیل آسیب می‌زند و هرگز به او کمک نخواهد کرد.»

گولان اخیرا گفته است که حاضر نیست با آفریقایی‌هایی که خواهان پناهندگی و تابعیت هستند، سر یک میز و سفر بنشیند؛ استدلال او برای این اظهارات نژادپرستانه این بود که احتمالا او مبتلا به ایدز شود؛ ادعایی که بر اساس تحقیقات و تجربه علمی، دروغی بیش نیست.

«ویدانت باتیل»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به این اظهارات گفت که «گولان دوز بالایی از نژادپرستی دارد.» این صهیونیست عضو پارلمان بوده و هم حزبی حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسرائیل است که موفق شده است در انتخابات اخیر، افراطی ترین کابینه را در طول تاریخ جعلی این رژیم تشکیل دهد که دردسرهای تمام‌نشدنی در داخل و خارج از اراضی اشغالی ایجاد کرده است.

گولان، از شخصیت‌های نزدیک به ایتامار بن گویر، افراطی ترین وزیر کابینه نتانیاهوست و با او در سرکوب و حمله به فلسطینیان هم فکر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو + 8 =