اخبار

برگزاری همایش قدس در زینبیه دمشق

برگزاری همایش قدس در زینبیه دمشق

دمشق – ایرنا – همایش روشنگری با عنوان “سربلندی بیت المقدس و مقاومت فراگیر و موجودیت رژیم صهیونیستی” با همت دفتر مقام معظم رهبری در سوریه عصر امروز (یکشنبه) در زینبیه دمشق برگزار شد.

به گزارش دفتر منطقه ای ایرنا در دمشق، در این همایش که شخصیت های شیعی ، سنی ، مسیحی و شماری از مقامات سیاسی و نظامی حضور داشتند، چهار نفر از حاضران در خصوص اهمیت قدس و آزادسازی سرزمین فلسطین از دست اشغالگران صهیونیستی سخنرانی کردند.

حجت الاسلام و المسلمین “حمید صفار هرندی” نماینده مقام معظم رهبری در سوریه طی سخنانی در این همایش، فلسطین را مساله حیثیتی و خط قرمز برای مسلمانان دانست و تاکید کرد: مساله فلسطین پاسداری از مقدسات است و مسلمانان روی آن حساس هستند.

وی با تاکید بر این که مساله فلسطین برای مسلمانان اهمیت دارد و گذشته از عنوان عدالت خواهی که در متن و ماهیت اسلام وجود دارد، بیان داشت: مساله فلسطین و مسجدالاقصی گذشته از عنوان انسانی آن، مساله‌ای است که به پاسداری مقدسات مربوط می‌شود.

صفارهرندی با اشاره به اینکه در رفتار رژیم صهیونیستی یک مساله مهمی قابل رویت است که فقط جسارت به مقدسات ما نیست، بلکه تغییر هویت مسجدالاقصی در آن وجود دارد، تاکید کرد: صهیونیست‌ها به دنبال معرفی کردن مسجدالاقصی به عنوان یک نماد یهودی هستند و آثاری که مربوط به اسلام و حتی دیگر ادیان همچون مسیحیت می‌باشد را می‌خواهند محو کنند و این سرزمین را به عنوان سرزمین یهودی جا بزنند که این اقدام تحریف و تغییر آثار بسیار نامبارک است و از روز اول تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی مسلمانان روی آن حساس هستند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه ادامه داد: کاشتن درخت نامیمون رژیم صهیونیستی در بین کشورهای اسلامی بزرگترین فتنه می‌باشد و همان گونه که امام خمینی (ره) فرمودند این غده سرطانی و علف هرز باید از منطقه کنده شود، لذا هیچ مسلمانی از حضور رژیم صهیونیستی در منطقه خوشحال نیست، بلکه از برچیده شدن این رژیم حتی کسانی که امروز و دیروز سخن از عادی سازی روابط می‌کردند، وقتی با آنها صحبت می‌کنیم هیچگاه از روی خشنودی درباره رژیم غاصب سخن نمی‌گویند.

“محمد بحیصی” از مسئولان فلسطینی مقیم سوریه نیز در سخنانی با اشاره به کمک های همیشگی دولت سوریه به فلسطین گفت: تعامل سوریه با قضیه فلسطین فقط قومی نیست، بلکه آرمانی می باشد.

وی با اشاره به سخنان امام خامنه ای در خصوص “بشار اسد” رییس جمهور سوریه افزود: رهبر معظم انقلاب بشار اسد را فردی شجاع می دانند که درخصوص مساله فلسطین تلاش های فراوانی کرده است.

بحیصی با تقدیر از کمک های همیشگی جمهوری ایران و سوریه از مقاومت فلسطین، از حمایت این دو کشور عضو مقاومت صهیونیستی تشکر و قدردانی کرد.

“علاء الدین فرفور” شخصیت مذهبی سنی سوری و نماینده علوم اسلامی الفتح نیز با ذکر خاطره ای از رهبر معظم انقلاب در خصوی مسجدالاقصی گفت: چند سال پیش وقتی به همراه هیاتی به دیدار امام خامنه ای در تهران رفتیم، ایشان چنان محکم و با صلابت تاکید کردند که در آینده نزدیک در مسجدالاقصی نماز خواهیم خواند، همه ما به وجود ایشان به عنوان ترسیم کننده راه آزادسازی قدس افتخار کردیم.

وی در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به خدمات خوب دولت سوریه به مردم فلسطین و مشکلاتی که این کشور در این راه متحمل شده، گفت: مهم ترین دلیل جنگ بین المللی علیه سوریه، حمایت این کشور از موضوع فلسطین و آزادسازی آن بوده است و اگر سوریه قضیه سوریه را رها می کرد، هیچگاه بحران و جنگ این کشور شروع نمی شد.

فرفور بیت المقدس را به عنوان آرمان بزرگ مردم فلسطین و مسلمانان اعلام و تاکید کرد: بیت المقدس قبله جهاد است و با دستان مقاومت در آینده نزدیک آزاد خواهد شد.

شیخ “اکرم دیاب” که به عنوان نماینده جنبش حزب الله در این نشست حاضر شده بود نیز با اشاره به نامیده شدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس توسط آمام خمینی (ره) گفت: مقاومت دنباله رو امام خمینی (ره) و امام خامنه ای است و تلاش می کند تا قدس شریف هرچه سریعتر آزاد شود.

وی نبرد اصلی جبهه مقاومت را با محور شرارت یا همان رژیم صهیونیستی دانست و بیان داشت: قیام جوانان فلسطینی علیه اشغالگران قدس نشان می دهد که مقاومت مخصوص زمان خاصی نیست و اراده نسل کنونی بیشتر از گذشته می باشد.

در بین سخنرانی های این همایش دو کلیپ از مقاومت ضدصهیونیستی رزمندگان مقاومت که در بخش هایی از آن سخنان مقام معظم رهبری درخصوص تاکید ایشان بر استقامت و پایداری در مقابل اشغالگران صهیونیست تصریح شده بود، پخش شد.

پس از این همایش همه افراد حاضر نماز جماعت مغرب و عشا را به امامت نماینده رهبر معظم انقلاب در سوریه اقامه کردند و سپس پای سفره افطار نشستند.

از صحنه های جالب این همایش شرکت شخصیت های مسیحی در نماز جماعت شیعیان و اهل سنت بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× هفت = 28