بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر، «مجمع جهانی صلح اسلامی» ضمن تبریک این عید سعید به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسلمانان، شیعیان و آزادی خواهان جهان، این عید را پاداش بندگان مخلص خدا می داند که با یک ماه دلدادگی و بندگی روح و جان خود را به ملکوت اعلی پیوند داده اند.
رمضان اردوگاه استقامت و ماه عبادت، بندگی، شرف، فضیلت، تقوا، سازش، مدارا، همزیستی، انس و الفت و زندگی جمعی است. رمضان کوره ای است که منیت انسان را می سوزاند و آدمی نو با جانی تازه از آن سر بر می آورد و عید فطر عید بر آمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است. مجمع جهانی صلح اسلامی، عید فطر را عیدی بزرگ در پایان ضیافت الهی می داند که مومنان حقیقی و روزه دار پاداش و مزد استقامت پایداری و حرکت خود در زمینه عبودیت و بندگی خالصانه خود را دریافت می کنند.
عید فطر، جشن بازگشت به فطرت پاک انسانی به برکت یک ماه عبادت خالصانه و تلاش برای زدودن زنگارهای گناه و انحراف و جهالت از دل ها و جان ها است. عید فطر برای آنان که رمضان را آنگونه که شایسته است درک کرده اند، روز اعلام پیروزی بر طاغوت نفس است و روز شکر به درگاه الهی به خاطر آنچه در ضیافت خویش ما را به آن مهمان نمود و به سوی آن هدایت فرمود.
امروز، جهان به واسطه زیاده خواهی های غرب و برخی عمال دست نشانده آنها، درگیر چالش ها و گرفتاری های زیادی گردیده است. این مشکلات به دلایلی بیشترین تنش را در جهان اسلام به وجود آورده است به گونه ای که  جهان اسلام با گرفتاری هایی مانند: اختلافات فرقه ای و مذهبی، عرفان های کاذب، نسل‌کشی مسلمانان و … رو به رو است. بدون شک دشمنان اسلام نیز ضمن به وجود آوردن و تشدید بحران‌های داخلی، منطقه ای و بین‌المللی در صدد هستند از این آب گل آلوده بیشترین بهره برداری را داشته باشند.
مجمع جهانی صلح اسلامی به عنوان یک سازمان مردم نهاد که در زمینه برقراری صلح عادلانه در جهان فعالیت می کند، اسلام را دین رحمت، مغفرت، برابری، صلح عادلانه و زندگی مسالمت آمیز تمامی ادیان و بندگان می داند. از این رو، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات عموم مسلمانان جهان و مردم مؤمن و روزه دار، عید سعید فطر را سرآغاز تحولات اساسی در زندگی خداجویان، پرهیزکاران و آزادی خواهان جهان می داند و دعوت می کند با مراجعه و الهام از تعالیم اسلام راستین، دست در دست یکدیگر برای ساختن جهانی عاری از بی عدالتی، ظلم و برادرکشی تلاش نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 × = هجده