اسلاید شو, بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت ۲۲ بهمن ،سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران

 

 

و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران که با تأسی از مبانی صحیح اسلامی و برای تحقق گفتمان حفظ کرامت انسانی و عدالت تحقق یافت، یادآور تحقق آرمان جهانی مستضعفین و رهایی انسان از بند جهل، فقر و تبعیض در سایه پیوند رهبری و امت است.
مردم ایران در فرآیندی طولانی و با صرف هزینه های مادی و معنوی و جان فشانی های بسیار توانستند با پیروی از اندیشه های اسلام راستین و ائمه معصومین (ع) بسیاری از معادلات جهان مدرن را دستخوش تغییرات بنیادین کنند.
انقلاب اسلامی ایران با انتخاب اسلام به عنوان ایدئولوژی توانست حرکت سیاسی- اجتماعی و جبهه ای واحد منطبق بر آرمان های والای اسلامی در برابر ظلم، سلطه گری، استبداد، لیبرالیسم، کمونیسم و سکولاریسم را به وجود آورد که باعث برهم خوردن موازنه قدرت به نفع امت اسلامی و شکل گیری  قطب “جهان اسلام” به نقطه هراس زورگویان و مستکبران تبدیل گردد.
“مجمع جهانی صلح اسلامی” معتقد است؛ انقلاب اسلامی ایران با ایجاد نظامی جدا از دو قطب سیاسی شرق و غرب توانست جبهه سومی بر پایه اسلامیت و جمهوریت به وجود آورد و با همراهی سه عامل اسلام، رهبری و وحدت کلمه همچنان پس از چندین سال با قدرت در برابر زورگویان و زیاده خواهان ایستاده است. انقلاب اسلامی ایران به تمامی محاسبات سیاسی و فرهنگی متداول جهان پشت پا زد و ثابت کرد که می توان بدون اتکا به قدرت های مادی و با اتکال به نیروی لایزال الهی بپا خاست و با استقامت و بردباری توأم با ایمان بر ناممکن ها فائق آمد و زمینه تحقق جامعه ای اسلامی مبتنی بر ارزش های ناب اسلام را فراهم ساخت.
اکنون بیداری ملت های مسلمان حاصل ایستادگی و عظمت ملت ایران در مقابله با استعمار است و کشورهای مسلمان و مستضعفان جهان با الهام گرفتن از انقلاب اسلامی می توانند شاهد تحولات عظیم و چشمگیری در کشورهای خود باشند و خود را از زیر سلطه استعمار جهانی رها سازند.
“مجمع جهانی صلح اسلامی” براین باور است که ۲۲ بهمن سرآغازی بر تحولاتی بنیادین در ایران، منطقه و به ویژه جهان اسلام شده است. ۲۲ بهمن ۵۷ توانست تغییراتی اساسی را در نحوه اداره حکومت به دنبال آورد؛ موجبات پیشرفت در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، پزشکی، تکنولوژی بویژه در علومی چون نانو، انرژی هسته ای، هوافضا، سلولهای بنیادین، نظامی و … را شکل دهد و ضمن آگاهی بخشی به جهانیان و بیداری ملت های ستم دیده، تأسی به مبانی اصیل اسلامی،  حفظ آزادگی و شرافت،  وحدت کلمه و یکپارچگی، استقامت و پایداری، را عامل رهایی از جهان مملو از ظلم، بی عدالتی و ناامن معرفی کند.

به باور مجمع جهانی صلح اسلامی، اثرگذاری انقلاب اسلامی همچنان پر قدرت در معادلات جهانی ادامه دارد و با تغییرات و تحولات بنیادین در مسائل مختلف بین المللی می تواند زمینه ساز حکومت عادلانه و جهانی موعود آخر الزمان گردد.
“مجمع جهانی صلح اسلامی” ضمن عرض تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با توجه به چالش های به وجود آمده در جهان از تمام آزادی خواهان و ظلم ستیزان جهت شرکت پرشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه دعوت به عمل می آورد تا ضمن به نمایش گذاشتن حضوری پرشور و وحدت آفرین، تأکیدی دوباره بر ادامه حرکت ظلم ستیز و استکبار ستیز امت اسلامی داشته باشند.

مجمع جهانی صلح اسلامی

21 بهمن 1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ نُه = 15