بیانیه

بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در خصوص شرکت در سیزدهمین دورۀ انتخابات ریاست جمهوری

 

يكي از ويژگي هاي اساسي نظام هاي مردمي و مردم سالار، مشاركت مردم در فرآيند انتخاب نخبگان سياسي جامعه است. بعبارت دیگر، انتخابات از يك سو پايه¬هاي اجتماعي قدرت سياسي را نشان مي¬دهد و از سوي ديگر ملاك مناسبي براي ارزيابي توزيع قدرت در جامعه است.
اکنون جمهوری اسلامی ایران در آستانه ورود به قرن جدید، یکی از مهمترین انتخابات خود را پیش رو دارد. سیزدهمین دورۀ انتخابات ریاست جمهوری، بر اساس قانون در روز جمعه 28 خردادماه در سراسر کشور و مراکز مشخص در سایر کشورهای جهان برگزار خواهد شد.
مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است، این انتخابات و مشارکت مردم، نقش مهمی در ترسیم نقشۀ راه آیندۀ کشور در حوزه های گوناگون و در ابعاد مختلف داخلی و خارجی آن دارد. از این رو، ضمن دعوت از همۀ ایرانیان برای به مشارکت حداکثری در این انتخابات، توجه همگان را به این مطلب جلب می¬کنیم در منطقه-ای که برخی کشورهای آن هنوز روی انتخابات و دموکراسی را به خود ندیده اند، ایران اولین کشوری هست که از سال 1286 مکانیزم انتخابات را در ادارۀ کشور تعبیه نموده و توجه به آراء و حضور مردم در ادارۀ امور مختلف کشور را در دستور کار قرار داده است.
امروز نیز که انقلاب اسلامی علیرغم همه توطئه¬ها و کارشکنی های دشمنان، گام در راه توسعه و تعالی گذاشته و با تلاش فرزندان این مرز و بوم راه های توسعه را در حوزه های مختلف علمی، پزشکی، اقتصادی، اجتماعی، دفاعی و … با افتخار سپری می کند و شرکت در این انتخابات تاثیر جدی بر صلح، ثبات و گشایش مسایل کشور خواهد داشت، پس ضروری است این بار نیز همه ایرانیان برای دفاع از اعتبار و قدرت ایران اسلامی در پای صندوق های رای حاضر شوند و برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام اسلامی بیفزایند.
در پایان این مجمع به نمایندگی از صدها کارشناس عضو در شبکه نخبگی خود، ملت ایران را به حضور فعال در انتخابات دعوت می کند.
مجمع جهانی صلح اسلامی
خرداماه 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × = 9