اسلاید شو, گزارش ها

تجمع فعالان در بیروت در حمایت از پایان محاصره غزه / سفر «وینسلند» به غزه

 به نقل از العهد، این تجمع که با حضور اعضای فراخوان حمایت از فلسطین در لبنان و نمایندگان نیروها و احزاب و جریانات مختلف فلسطین و لبنان برگزار شد، شرکت کنندگان با برافراشتن پرچم های لبنان و فلسطین و پلاکاردهایی در حمایت بازگشایی بنادر غزه، بر ضرورت پایان یافتن محاصره این منطقه تأکید کردند.

«نبیل حلاق» هماهنگ کننده روابط بین الملل در مرکز بین المللی ارتباط و حمایت به نمایندگی از فعالیت های بین المللی که در هفته جاری در شمار زیادی از پایتخت های کشورهای عربی و سراسر جهان از جمله بنادر غزه، برگزار می شود، تأکید کرد: تجمع امروز ما، بخشی از یک فعالیت گسترده با هدف نشان دادن محاصره مردم نوار غزه از ۱۷ سال پیش تاکنون است.

«هانی سلیمان» هماهنگ کننده ابتکار ملی برای شکست محاصره ظالمانه نوار غزه نیز در این تجمع، با تقدیر از مشارکت فعالان و شهروندان در این تجمع نمادین تأکید کرد: ما در فوریه سال ۲۰۰۹ کشتی برادری لبنان با فلسطین را از بندر طرابلس به سمت فلسطین فرستادیم و در ژوئن ۲۰۱۰ در ناوگان آزادی برای شکستن محاصره غزه شرکت کردیم. امروزه نیز با هدف نشان دادن آلام ملت قهرمان فلسطین در غزه و محاصره ظالمانه آنها که نمونه اش را در عراق در گذشته دیده ایم و امروزه نیز در سوریه و یمن مشاهده می کنیم به همراه برادرانمان در کلیه کشورهای جهان ابتکارهای مختلفی را در این زمینه انجام خواهیم داد.

در همین راستا، رسانه های فلسطینی از ورود «تور وینسلند» هماهنگ کننده سازمان ملل برای روند سازش در خاورمیانه و هیأت همراهش به غزه خبر دادند.

این رسانه ها به نقل از منابع خود اعلام کردند وینسلند در این سفر، با مسئولان نوار غزه دیدار خواهد کرد. این در حالی است که به دنبال بسته ماندن گذرگاه بیت حانون «ایرز»، توسط رژیم صهیونیستی و ادامه تظاهرات جوانان فلسطینی در اطراف نوار غزه و ادامه بمباران مواضع حماس توسط این رژیم، منطقه غزه شاهد اوضاع پرتنشی است.

قرار است وینسلند شامگاه امروز پس از دیدار با مسئولان نوار غزه، به دیدار خود از این منطقه پایان دهد.

رژیم صهیونیستی از ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) گذشته و به دنبال از سرگیری اعتراضات و تظاهرات فلسطینی ها در اطراف نوار غزه، عبور و مرور کارگران فلسطینی از غزه به داخل سرزمین های اشغالی سال ۱۹۴۸ از طریق گذرگاه بیت حانون «ایرز» را ممنوع اعلام کرده است. این در حالی است که گذرگاه مذکور، تنها راه رفت و آمد افراد و به ویژه کارگران بین غزه و مناطق اشغالی سال ۱۹۴۸ است.

رژیم صهیونیستی، در روزهای اخیر در پاسخ به تظاهرات مذکور، اقدام به بمباران مناطق نظامی و نقاط دیده بانی نوار غزه کرده است.

از ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) گذشته، جوانان فلسطینی در چارچوب فعالیت های مردمی به رهبری جوانان فعال در حمایت از بیت المقدس و مسجد الاقصی اقدام به برگزاری تظاهرات در نزدیکی دیوار اطراف نوار غزه کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 − دو =