اخبار

تداوم همکاری امنیتی تشکیلات خودگران با صهیونیست‌ها در سرکوب گروه‌های فلسطینی‌

تداوم همکاری امنیتی تشکیلات خودگران با صهیونیست‌ها در سرکوب گروه‌های فلسطینی‌

ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه از بازداشت 9 شهروند فلسطینی در بخش‌های مختلف کرانه باختری خبر داد.

منابع فلسطینی اعلام کردند که اشغالگران با حمله به شهرهای نابلس، جنین و بیت لحم در کرانه باختری 9 شهروند فلسطینی را بازداشت کردند. این در حالی است که شاهدان عینی از تیراندازی‌های گسترده رژیم صهیونیستی در این مناطق گزارش دادند.

خبرگزاری فلسطینی «شهاب» گزارش داد، وسط تیراندازی… نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین به اردوگاه نور شمس واقع در طولکرم یورش بردند تا موانعی را که جوانان فلسطینی برای مسدود کردن راه نفوذ نظامیان اشغالگر قرار داده بودند، بردارند.

پیش‌تر رسانه‌های فلسطینی به نقل از سخنگوی خانواده بازداشت شدگان سیاسی در کرانه باختری گزارش داده بودند: سازمان‌های امنیتی تشکیلات خودگردان موج بازداشت‌های گسترده‌ای را علیه دانشجویان دانشگاه‌های فلسطینی به دلیل فعالیت‌های سندیکایی آنها به راه انداخته است.

به گفته سخنگوی خانواده بازداشت شدگان، تشکیلات خودگردان فعالیت‌های دموکراتیک دانشجویان در داخل دانشگاه‌ها را سرکوب می‌کند.

وی تاکید کرد، تشکیلات خودگردان با مشکل آفرینی در روند آموزش دانشگاه‌ها، دانشجویان بازداشت شده را از شرکت در امتحانات هم منع کرده و همکاری تنگانگی با اشغالگران صهیونیست در بازداشت دانشجویان به ویژه دانشجویان فعال در تشکل اسلامی دانشجویان می‌پردازد.

به گفته رسانه‌های فلسطینی، تشکیلات خودگردان بعد از اوج گرفتن مجدد انتفاضه در کرانه باختری، موج شدیدی از بازداشت‌ها را علیه دانشجویان فلسطینی آغاز کرده و بسیاری از دانشجویان قربانی این سیاست تشکیلات خودگردان که در راستای حمایت از برنامه‌های اشغالگران صهیونیست است، شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × = پنجاه شش