اخبار

تمجید رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری از نقش شهید سلیمانی در ایجاد صلح و امنیت

تمجید رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری از نقش شهید سلیمانی در ایجاد صلح و امنیت

رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری در پاسخ به سوالی درباره نقش سردار شهید سلیمانی و یارانش در دفاع از مسیحیان آشوری که در برخی شهر‌های عراق مورد ظلم و ستم تروریست‌های داعش قرار گرفته بودند، گفت: هرکس برای ایجاد صلح و امنیت اقدام کند در نزد ما جایگاه والایی دارد.

پاتریارک مار آوا روئیل در حاشیه دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کلیسای شرق آشوری یک کلیسای بسیار قدیمی در میان مسیحیان و در ایران است، درباره نقش گفتگو‌ها میان مسلمانان و مسیحیان برای برطرف کردن موانعی که کشور‌های استکباری سر راه ادیان الهی قرار می‌دهند، عنوان کرد: در این هفته، گفتگو و تعامل خوبی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درباره ایمان و جوانان داشتیم که به دنبال برگزاری چهارمین دور گفتگو‌ها میان مسلمانان و آشوری صورت گرفت.

وی تأکید کرد: حضرت عیسی مسیح (ع) به ما آموخته است که همسایه خود را مانند خود دوست بداریم و به قوانین کشوری که در آن زندگی می‌کنیم احترام بگذاریم.

پاتریارک مار آوا روئیل در ادامه در پاسخ به سوالی درباره نقش سردار شهید سلیمانی و یارانش در دفاع از مسیحیان آشوری که در برخی شهر‌های عراق مورد ظلم و ستم تروریست‌های داعش قرار گرفته بودند، خاطرنشان کرد: هر کسی که برای ایجاد صلح، صفا و امنیت اقدام کند، برای ما محترم بوده و نزد ما جایگاه والایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 × نُه =